na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2019 | 12:45

(fot. OSP Konopnica )

Ponad pięć godzin trwało czyszczenie jezdni od Rawy aż do Krukówki na końcu powiatu rawskiego. W poniedziałkowy wieczór (21.10) przewożący wytłoki jabłkowe kierowca najwyraźniej nie zauważył, że sukcesywnie gubi towar.

Pierwsze zgłoszenie o zanieczyszczeniu jezdni rawscy strażacy otrzymali z Centrum Powiadamiania Ratunkowego kilka minut po godzinie 20. Dyżurny informował, że w miejscowości Wola Chojnata (gm. Biała Rawska) na jezdni znajduje się „pomarańczowa, sypka substancja”.

- Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP KSRG Biała Rawska. Zastęp szybko jednak zwrócił się o dodatkowe siły – mówi Konrad Krupa, oficer prasowy KP PSP w Rawie Mazowieckiej. W tym czasie wpływały już kolejne zgłoszenia dotyczące zanieczyszczenia jezdni. Okazało się, że wytłoki jabłkowe porozrzucane są od Rawy Mazowieckiej przez Białą Rawską aż do granic województwa łódzkiego w miejscowości Krukówka.

- Dalej, w kierunku Grójca na drodze pracowały już zastępy z powiatu grójeckiego – wyjaśnia kpt. Krupa. – Nasze działania polegały na zabezpieczaniu kolejnych odcinków drogi, blokowaniu ruchu i uprzątnięciu zanieczyszczenia zamiatając i zlewając jezdnię wodą.

Na miejsce wezwano także zarządcę drogi. Przywiózł on specjalną zamiatarkę, która wspomogła pracę strażaków. Działania trwały ponad pięć godzin. Normalny ruch przywrócono dopiero po godzinie 22.30.

Dwa zastępy z JRG Rawa wspierali w działaniach druhowie z OSP Biała Rawska (dwa zastępy), Chodnów, Rawa Mazowiecka, Konopnica i Ossa.

Kierowcy nie udało się ustalić. Zgodnie z art. 91 Kodeksu Wykroczeń za zanieczyszczenie drogi publicznej groziłby mu mandat w wysokości do 1500 złotych lub kara nagany.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2784 sekundy