Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2019 | 12:46

(fot. Walentyna Juszczak )

Tenisiści z „Dwójki” wygrali trzy ligowe spotkania. Dzięki serii zwycięstw z 14 punktami zajmują pierwsze miejsce w tabeli II ligi mężczyzn.

Trzy ligowe spotkania rozegrane w weekend (18-20.10) mają na swoim koncie tenisiści z MLUKS „Dwójka”. Pierwszym rywalem podopiecznych Zbigniewa Bajana byli zawodnicy z klubu ULKS Moszczenica. W piątkowym (18.10) spotkaniu rywalizowały zespoły z pierwszego i drugiego miejsca z tabeli II ligi mężczyzn. Rawski zespół do rywalizacji przystąpił w swoim podstawowym składzie: Jakub Polański, Jakub Gierach, Damian Rybak oraz Przemysław Zwierz. Rawianie od początku zdominowali spotkanie i pokonali drużynę z Moszczenicy 10:0.

Dzień później (19.10) w rawskiej hali OSiR tenisiści z MLUKS „Dwójka” podejmowali ekipę LKS-u Stomil Bełchatów. W czwartej kolejce II ligi mężczyzn rawską drużynę reprezentowali: Jakub Polański, Jakub Gierach, Damian Rybak oraz Marcel Błaszczyk. Zawodnikiem rezerwowym był Przemysław Zwierz. Od początku spotkania rawscy tenisiści dominowali nad rywalami wygrywając pewnie pierwszą serię gier indywidualnych. Podopieczni Zbigniewa Bajana lekką trudność napotkali dopiero podczas pierwszej gry deblowej. Na pierwszym stole mierzyły się pary Marcel Błaszczyk/Jakub Polański oraz Michał Oracz/Paweł Wróblewski. Rawska para uległa przeciwnikom w pierwszym secie 10:12. Trzy kolejne sety wygrali rawianie 11:5, 11:2, 11:2.

Druga gra deblowa między Jakubem Gierachem i Przemysławem Zwierzem a Adamem Milakiem i Tomaszem Kłosem zakończyła się wygraną rawskiej dwójki 3:0.

Kolejne gry indywidualne również zakończyły się zwycięstwem tenisistów z Rawy. Ostatecznie pojedynek między MLUKS „Dwójka” a LKS-em Stomil Bełchatów zakończył się wygraną rawian 10:0.

W niedzielę (20.10) swoje ostatnie weekendowe spotkanie tenisiści z MLUKS-u rozegrali na wyjeździe. W piątej kolejce ligowych zmagań podopieczni Zbigniewa Bajana rywalizowali z drużyną UMKS Księżak Łowicz. Rawską ekipę reprezentowali: Jakub Polański, Jakub Gierach, Przemysław Zwierz oraz Marcel Błaszczyk.

Pierwsze trzy singlowe pojedynki zakończyły się pewnym zwycięstwem rawskich tenisistów. Nieco słabiej w indywidualnych pojedynkach zaprezentował się Przemysław Zwierz, który uległ Michałowi Szczepankowi 1:3.

W pierwszym deblowym pojedynku para Jakub Gierach/Jakub Polański rywalizowała z dwójką Mateusz Podsędek/Piotr Podsędek. Czterosetowy pojedynek zakończył się zwycięstwem rawskiej dwójki 3:1. Na drugim stole w grze deblowej Marcel Błaszczyk i Przemysław Zwierz zmierzyli się z Michałem Szczepankiem i Mateuszem Guzkiem. Ostatecznie deblowy pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 3:1.

W ostatniej serii pojedynków singlowych na pierwszym stole Jakub Polański pokonał Mateusza Podsędka 3:0. Nieco słabiej poszło Jakubowi Gierachowi, który uległ Mateuszowi Guzkowi 3:2.

Na drugim stole Przemysław Zwierz uległ Piotrowi Podsędkowi 1:3. Znacznie lepiej zaprezentował się Marcel Błaszczyk, który pokonał Michała Szczepanka 3:1.

Ostatecznie wyjazdowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem tenisistów z MLUKS Dwójka 6:4.

Kolejne tenisowe zmagania zaplanowane są na sobotę, 26 października w hali OSiR w Rawie Mazowieckiej. Rywalkami dziewcząt z I-ligowej drużyny MLUKS „Dwójka” będą zawodniczki z MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.271 sekundy