Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2019 | 12:29
Srebro i brąz dla Raw-Swim

(fot. Raw-Swim )

W niedzielę (27.10) trzy podopieczne Piotra Zimeckiego wzięły udział w otwartych zawodach pływackich o puchar wójta gminy Garwolin. W garwolińskim zmaganiu zawodniczki Raw-Swim wywalczyły trzy drugie i jedno trzecie miejsce.

Niezwykle aktywny weekend mają za sobą pływacy z rawskiego klubu Raw-Swim. Trzy podopieczne Piotra Zimeckiego w niedzielę spróbowały swoich sił podczas XVII otwartych zawodów pływackich o puchar wójta gminy Garwolin. W garwolińskich zawodach udział wzięło 274 pływaków z 15 klubów z całej Polski. Wśród rawianek w pływackich zawodach najlepszą okazała się Zuzanna Rodzik, która wywalczyła dwa srebrne medale w roczniku 2007 na dystansie 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Równie dobry start w otwartych zawodach zaliczyła także Weronika Galińska. Rawianka ostatecznie zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym w roczniku 2008. Galińska znacznie lepiej zaprezentowała się na 50 m stylem grzbietowym w tym samym roczniku zdobywając srebrny medal. Dobry występ podczas garwolińskich zawodów zaliczyła jedna z najmłodszych zawodniczek rawskiego klubu – Hania Galińska, która startując z rok starszymi zawodniczkami wywalczyła dwa piąte miejsca na dystansie 25 m stylem grzbietowym i dowolnym.

Także w niedzielę Dominika Skonieczna próbowała swoich sił podczas pierwszych eliminacji ligi Od Młodzika Do Olimpijczyka. Podczas startu Dominika poprawiła swój rekord życiowy o 1 sek. na 100 m kraulem.

W sobotę (26.10) pięciu podopiecznych Piotra Zimeckiego wzięło udział w warsztatach pływackich prowadzonych przez Bartosza Kizierowskiego (polskiego pływaka, mistrza Europy i Uniwersjady, medalistę mistrzostw świata oraz 3-krotny olimpijczyka – przyp. red). Podczas kilkugodzinnego szkolenia młodzi sportowcy udoskonalali swoją technikę w kraulu. W szkoleniu udział wziął także trener rawskiego klubu – Piotr Zimecki, który podczas warsztatów poszerzał swoją wiedzę na temat kraula. W warszawskich kursach udział wzięli: Oliwia Kłos, Julita Niewczas, Jan Kumanowski, Piotr Szubert-Olszacki oraz Roxana Mydłowska.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Przed nami mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Czas na udany urlop na Mazowszu!

Prezentują nowoczesną wizję sportu. Akademii...

Perspektywa budowy nowego basenu odsuwa się w...

Ruszają piłkarskie rozgrywki o Puchar Starosty...

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Nawadnianie kropelkowe w ogrodzie

Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa