z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2019 | 12:59

(fot. archiwum)

Od środy, 13 listopada mieszkańcy Rawy Mazowieckiej będą mogli składać wnioski do miejskiego budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Na przelanie pomysłów na papier zainteresowani będą mieli tylko osiem dni.

Rawianie, którzy wiedzą już, na co chcieliby przeznaczyć pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego na przyszły rok mogą przygotowywać swoje projekty. Według harmonogramu mieszkańcy będą mieli czas od 13 do 22 listopada na złożenie wniosków. Głosowanie nad pomysłami, które przejdą ocenę formalną i merytoryczną zaplanowano od 13 do 20 grudnia.

Do tej pory mieszkańcy mogli dostarczyć do ratusza nieograniczoną liczbę wniosków. Zgodnie ze zmienionym regulaminem każdy mieszkaniec w danym roku może złożyć tylko jeden projekt.

Autor projektu nie może podpisać się na liście poparcia dla swojego pomysłu. Po zmianie przepisów wystarczy, że wniosek poprze 17 osób.

Na pomysły rawian w budżecie miasta niezmiennie pozostanie 200 tys. złotych – 50 tys. złotych na zadania realizowane w obszarze rewitalizacji i 150 tys. złotych na te realizowane na pozostałym terenie miasta. Urzędnicy uznali jednak, że projekty inwestycyjne są ważniejsze niż koncerty czy wydarzenia sportowe. W regulaminie wprowadzono dodatkowe kryteria podziału środków w każdym z obszarów. – Na zadania inwestycyjne, czyli budowy, modernizacje lub remonty elementów infrastruktury miejskiej zostanie przeznaczonych 70 proc. środków. Na pozostałe zadania, czyli wydarzenia o charakterze rozrywkowym, kulturalnym lub sportowym, odbywających się na terenie miasta będzie można wydać 30 proc. kwoty budżetu obywatelskiego BO – wylicza Cezary Wróbel, naczelnik wydziału organizacyjnego rawskiego urzędu miasta.

Na projekty inwestycyjne w obszarze rewitalizacji zaplanowano 35 tys. złotych, a na kulturalne – 15 tys. złotych. Na wnioski inwestycyjne na pozostałym terenie zaplanowano 105 tys. złotych, a na koncerty, imprezy sportowe czy rozrywkowe – 45 tys. złotych.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2119 sekundy