z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2019 | 17:29

(fot. Joanna Kielak)

Klaudia Krzemińska, Daria Krawczyk i Ola Bors – nastoletnie rawianki ruszyły z pomocą nieznanemu starszemu mężczyźnie. Przekonują, że „to był ich obowiązek”. – Odwagi, jaką się wykazałyście powinni wam zazdrościć dorośli – mówiła gratulując dziewczynom Anna Dyśko, komendant rawskiej KPP.

Zdarzenie, jakie miało miejsce w niedzielny (10.11) wieczór na ul. Fawornej w Rawie Mazowieckiej dwie 13-latki i 14-latka zapamiętają na długo. Dziewczyny próbowały pomóc mężczyźnie, który chwilę wcześniej upadł i uderzył głową o krawężnik.

- Widziałyśmy tego pana po drugiej stronie ulicy. Krzyczał z bólu. Trochę bałyśmy się do niego podejść. W pobliżu nie było innego dorosłego – relacjonują nastolatki. – Pytałyśmy, czy wszystko z nim w porządku. W pewnym momencie zachwiał się i o mało nie wpadł pod samochód. Wtedy do niego podbiegłyśmy. Chciałyśmy mu jakoś pomóc, odprowadzić go do domu. Nagle przechylił się i upadł. Uderzył głową o krawężnik…

Dziewczyny niewiele myśląc próbowały zatrzymać przejeżdżające samochody. Ku ich zaskoczeniu, żaden z kierowców nie zareagował. - Dopiero po chwili zatrzymało się auto, wysiadła pani i dwóch panów. Ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i wezwali pogotowie – opowiadają dziewczyny. – Nie spodziewałyśmy się, że inni kierowcy nas zignorują. Niektórzy przyspieszali widząc, że machamy. Inni przyglądali się tylko co się dzieje.

Nastolatki zgodnie przyznają, że nie czują się bohaterkami. – Każdy powinien się tak zachować w sytuacji, gdy trzeba komuś pomóc – przekonują.

Odwagę i wrażliwość dziewczyn dostrzegli dorośli. W środę (13.11) nastolatki i ich rodzice zostali zaproszeni do ratusza. Gratulacje i podziękowania popłynęły od burmistrza i komendant rawskiej Komendy Powiatowej Policji.

- Dziękujemy, za waszą postawę. Za to, że nie bałyście się zareagować – mówiła Anna Dyśko, komendant rawskiej KPP. – Tej odwagi powinni wam zazdrościć ci, którzy przejeżdżali w pobliżu i nie zrobili nic. Dla mnie jesteście bohaterkami.

Młode rawianki otrzymały listy gratulacyjne. – Dałyście lekcję dorosłym, jak zachować się, gdy czyjeś zdrowie i życie jest zagrożone. Mamy nadzieję, że znajdziecie naśladowców wśród swoich rówieśników – mówił podczas spotkania Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Gratulujemy też rodzicom, którzy tak was wychowali, że nie boicie się pomagać.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 22

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.258 sekundy