Rawscy karatecy znów na podium

(fot. RKKK )

Podopieczni Marcina Kopczyńskiego po raz kolejny stanęli na podium. W minioną sobotę (30.11) karatecy z rawskiego klubu zdobyli pięć złotych, cztery srebrne oraz cztery brązowe medale podczas turnieju Randori Cup w Radomsku..

W zawodach Randori Cup wzięło udział ponad 300 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Radomskie zmagania odbywały się na czterech matach, a konkurencja w każdej kategorii wiekowej była naprawdę wysoka. Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug.

Rawę Mazowiecką w turniejowych zmaganiach reprezentowało 28 karateków.

Najlepiej wśród podopiecznych Marcina Kopczyńskiego zaprezentowali się Paweł Bednarek, Aleksander Kopczyński, Filip Mazurkiewicz oraz Tymon Pryczek oraz Katarzyna Pacho, którzy zdeklasowali konkurencję.

Sześcioletni Paweł Bednarek na podium podczas turnieju Randori Cup w Radomsku (fot. RKKK)

- Świetny pojedynek ma na swoim koncie Paweł Bednarek, który ma zaledwie sześć lat – relacjonuje Zbigniew Pacho, wiceprezes RKKK. – Mimo młodego wieku Paweł był nie do za trzymania i pewnie pokonał swoich rywali.

Po zaciętej rywalizacji w finałach srebrnymi medalistami okazali się Julita Kopczyńska, Antonina Pacho, Mateusz Kubryn oraz Roksana Worach.

Po serii mocnych walk brązowe medale dla rawskiego klubu wywalczyli: Irena Szostek, Antonina Suska, Alan Gierach oraz Jakub Grzeszczyszyn.

- Warto wspomnieć, iż dla kilku z młodszych dzieci zawody w Radomsku były pierwszymi w życiu wyjazdowymi igrzyskami.– dodaje Zbigniew Pacho.

Dodatkowo RKKK w klasyfikacji generalnej na 27 klubów uplasował się na drugim miejscu.

Drużynowo pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z klubu SKSW Kyokushin-karate. Najniższe miejsce na podium wywalczyła ekipa z Akademii Karate Szydłowiec.

Kolejne starty w zawodach czekają rawskich karateków już w przyszłym tygodniu. Podopieczni Marcina Kopczyńskiego, w sobotę 14 grudnia spróbują swoich sił podczas Pucharu Polski we Włocławku.