(fot. Lubelski Urząd Celno-Skarbowy)

Mundurowi zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w gminie Sadkowice. Zatrzymano trzech mężczyzn. Wszyscy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Fabrykę papierosów i dwa magazyny z papierosami i półproduktami do produkcji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zlikwidowali na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

W ubiegły piątek (28.11) mundurowi w tym samym czasie sprawdzili trzy różne adresy w gminie Sadkowice (powiat rawski), Promna (powiat grójecki) i Stromiec (powiat białobrzeski).

- W gminie Sadkowice została ujawniona nielegalna fabryka papierosów – informuje asp. szt. Tomasz Sitek, oficer prasowy KPP w Wołominie. – W gminie Promna mundurowi odkryli magazyn wyprodukowanych papierosów bez akcyzy, a w gminie Stromiec kolejny magazyn półproduktów dostarczanych do ujawnionej fabryki papierosów.

Funkcjonariusze ujawnili łącznie w tych trzech lokalizacjach 4920 kg krajanki tytoniu, 976000 sztuk papierosów oraz 417 kg odpadu papierosowego. Z naszych informacji wynika, że ponad połowę krajanki i połowę papierosów zabezpieczono na posesji między Sadkowicami a Kaleniem.

Łącznie zatrzymano siedmiu mężczyzn w wieku od 25 do 49 lat. - Osoby te już zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty – mówi oficer prasowy KPP w Wołominie. – Zarzuty dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw karnoskarbowych polegających na nielegalnej produkcji, przechowywaniu i obrocie wyrobami akcyzowymi (papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy), wytworzenia bez wymaganych rejestracji i wprowadzenia do obrotu papierosów i krajanki tytoniowej, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oraz podatku VAT oszacowano na prawie 6,2 mln zł.

Z naszych informacji wynika, że wśród siedmiu zatrzymanych było trzech mężczyzn w wieku 25, 30 i 36 lat zatrzymanych w gminie Sadkowice.

Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek funkcjonariuszy KPP Wołomin oraz Prokuratury Okręgowej w Radomiu zastosował wobec wszystkich siedmiu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może im grozić kara do 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2288 sekundy