Nauczyli się robić bąbelki

(fot. Bąbelkowy Świat )

Pierwsze kroki do podwodnej przygodny mają za sobą młodzi pływacy z Rawy Mazowieckiej. Dzieci i młodzież z naszego miasta uczestniczyła w jedynych w okolicy warsztatach nurkowania.

W cyklu trzech spotkań w ramach warsztatów „Bąbelkowy świat” udział wzięło 20. osób.

 

Zajęcia prowadzone były w formie zabawy na rawskim basenie. Celem szkolenia było oswojenie dzieci i młodzieży ze sprzętem nurkowym po przez zabawę.

- W ramach warsztatów uczestnicy wykonywali podwodne misje polegające na wyłowieniu konkretnych przedmiotów z dna basenu, odszukaniu zaginionych skarbów czy przepłynięciu przez podwodne przeszkody – opowiada Paula Smyczek, reprezentująca grupę DivingKids.- Dodatkowo, dzięki projektowi dzieci i młodzież mogli nawiązać kontakty ze środowiskiem lokalnym oraz poszerzyć i rozwijać swoje zainteresowania sportowe.

Uczestnicy zajęć poznali podstawowe zasady nurkowania z zatrzymanym oddechem, dowiedzieli się jak pływać w sprzęcie ABC. Ważnym punktem szkolenia było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w wodzie.

 

 

                        (fot. "Bąbelkowy Świat" )

 

- Uczestnicy szkolenia zapoznali się z najważniejszą zasadą nurkowania, jaką jest puszczanie bąbelków, tzn. nauczyli się oddychać przy użyciu fajki bez unoszenia głowy ponad powierzchnię wody – wyjaśnia Paula Smyczek. – Dowiedzieli się także, jak poruszać się w wodzie przy niewielkim nakładzie własnego wysiłku, czyli przy zastosowaniu płetw.                                                                                                                                    

Dla dzieci i młodzieży udział w takich warsztatach był doskonałą okazją do przeżycia podwodnej przygody, oswojenia się z wodą oraz poznania nowych przyjaciół. Dodatkowo, na zakończenie warsztatów, każdy z uczestników otrzymał dyplom ukończenia kursu podstawowego z nurkowania w ABC.


(fot. Bąbelkowy Świat) 

- Przeprowadzenie przedmiotowych warsztatów było dla nas szansą, aby zapoczątkować nowe przedsięwzięcie na terenie naszego powiatu. Obecnie w powiecie rawskim oraz w sąsiednich powiatach nikt nie proponuje takiej formy zajęć – mówi przedstawicielka grupy DivingKids. - Zainteresowanie było bardzo duże, przez co wiemy, że nasz pomysł był strzałem w dziesiątkę.

Warsztaty "Bąbelkowy świat" to projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Projekt został zgłoszony przez 3 osobową grupę nieformalną DivingKids przy wsparciu lokalnego klubu pływackiego Raw-Swim.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Czas na udany urlop na Mazowszu!

Prezentują nowoczesną wizję sportu. Akademii...

Perspektywa budowy nowego basenu odsuwa się w...

Ruszają piłkarskie rozgrywki o Puchar Starosty...

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Nawadnianie kropelkowe w ogrodzie

Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa

Regionalne Centrum Bioróżnorodności to kapsuła...