(fot. Joanna Kielak)

Sylwia Skóra została powiatowym rzecznikiem praw rodzin. Jednym z jej zadań będzie monitorowanie czy samorządowe instytucje przestrzegają praw rodzin. Zajmie się też realizacją powiatowej karty dużej rodziny, która w teorii obowiązuje już od pół roku.

- Do moich obowiązków będzie należało monitorowanie przestrzegania praw rodziny przez instytucje samorządowe oraz interweniowanie, gdyby dochodziło do ich naruszenia – wylicza Sylwia Skóra, powiatowy rzecznik praw rodziny, była miejska radna, obecnie koordynator działalności społecznej w Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. - Będę też opiniowała projekty uchwał i zarządzeń oraz analizowała akty prawne w zakresie dotyczącym wzmacniania rodziny i małżeństwa oraz poszanowania integralności rodziny.

Do zadań nowego rzecznika będzie należała również realizacja powiatowego programu dla rodzin wielodzietnych, czyli przede wszystkim wdrożenie powiatowej karty dużej rodziny.

- Zajmę się promowaniem różnych rozwiązań na rzecz trwałości rodziny poprzez szkolenia, warsztaty, konferencje – mówi Sylwia Skóra. - Liczę na szeroko pojętą współpracę z organizacjami pozarządowymi, które działają na rzecz rodziny na terenie powiatu rawskiego. Jeszcze jedną ważną kwestią jest to, że będę mogła podejmować działania, które pozwolą wyeliminować czy ograniczyć wykluczenie społeczne ze względu na macierzyństwo, rodzicielstwo i wielodzietność.

Powołanie rzecznika praw rodziny to jeden z punktów w Samorządowej Karcie Praw Rodzin, którą powiatowi radni przyjęli w czerwcu tego roku. Dokument zgłosił zarząd powiatu po tym, jak w głosowaniu przepadło stanowisko w sprawie LGBT zgłoszone przez radnych klubu PiS.

Na czerwcowej sesji radni przyjęli też program dla rodzin wielodzietnych. Pomysł wprowadzenia powiatowej karty dużej rodziny do tej pory istniał jednak jedynie na papierze.

- Mam nadzieję, że w ramach karty dużej rodziny uda nam się wypracować rozwiązania, z których wszyscy będziemy zadowoleni. Mam parę pomysłów na jej wdrożenie. Wcześniej jednak chcę je skonsultować z rodzinami wielodzietnymi – mówi powiatowy rzecznik praw rodziny.

Jak skontaktować się z nowym rzecznikiem? To na razie nie zostało ustalone. Sylwia Skóra najprawdopodobniej będzie dyżurowała 2-4 godziny w tygodniu w budynku starostwa przy ul. Kościuszki 5.

- W najbliższym czasie ustalimy szczegóły tych dyżurów, udostępnimy też adres mailowy i numer telefonu – zapewnia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2934 sekundy