Łódzkie sukcesy rawskich lekkoatletów

(fot. MLUKS Rawa Mazowiecka )

Pierwsze starty w nowym roku mają za sobą podopieczni Jarosława Wasiaka z  MLUKS Rawa Mazowiecka. Czworo reprezentantów rawskiego klubu spróbowało swoich sił podczas łódzkiej odsłony ogólnopolskiego biegu City Trail.

Miniona niedziela (05.01) była niezwykle aktywna dla czwórki podopiecznych Jarosława Wasiaka. Lekkoatleci z rawskiego klubu spróbowali swoich sił podczas łódzkich zmagań biegowych. W czwartej odsłonie ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych udział wzięło 366 dorosłych. Młodsza grupa wiekowa składała się ze 181 dzieci i młodzieży.

Bieg główny zawodów mierzył 5 km. Trasa rywalizacji poprowadzona została na pętli w Parku Baden-Powella.

Najlepszym na 5-kilometrowym dystansie okazał się były zawodnik MLUKS Rawa, a obecnie reprezentant AZS Łódź Grzegorz Petrusiewicz. Warto wspomnieć, iż styczniowa wygrana była jego drugim zwycięstwem w tym sezonie. Czas z jakim przebiegł niedzielny dystans do 15:44 min. Zaraz za nim na mecie pojawił się Maciej Budziński z rawskiego klubu. Rawianin 5-kilometrową trasę pokonał w 16:02 min. Co ciekawe najniższe miejsce podium wywalczył także były podopieczny Jarosława Wasiaka – Wojciech Sowik. Obecny reprezentant AZS Łódź niedzielny dystans pokonał z czasem 16:26 min.

- Wojtek jest 2-krotnym zwycięzcą tej imprezy, co prawda dopiero wraca do formy. Jednak w późniejszym czasie może okazać się groźnym rywalem dla Maćka – mówi Jarosław Wasiak, prezes MLUKS Rawa Mazowiecka.

Równie dobry bieg w niedzielnych zmaganiach ma na swoim koncie Magdalena Ciołak, która 5-kilometrową trasę pokonała w 19:11 min. uzyskując drugą lokatę. Lepszą od Magdaleny okazała się Monika Kaczmarek, która trasę biegu głównego pokonała w 18:05 min. Trzecie miejsce w klasyfikacji open kobiet zdobyła Natalia Grzegorczyk (czas 19:19 min).

- Magda i Maciek pewnie zmierzają po czołowe lokaty w końcowej klasyfikacji biegu. - mówi trener zespołu. - Co ciekawe nasza rawska dwójka jest najmłodszymi uczestnikami w ścisłej czołówce rywalizacji.

Bardzo dobry bieg w łódzkich zmaganiach ma za sobą także Martyna Sęczek, która w klasyfikacji młodzieżowej zdobyła pierwszą lokatę. Martyna około 2 km. Trasę pokonała w 6:32 min. Drugie miejsce w rywalizacji młodzieżowej dziewcząt wywalczyła podopieczna Elżbiety Majcher – Aleksandra Karolczuk, która dystans ten pokonała w 6:45 min.
- Rafał Sobstel na tym samym dystansie zajął trzecia lokatę (5:58 min) walcząc nie tylko z rywalami ale również z kontuzją stopy – dodaje trener zespołu MLUKS Rawa Mazowiecka.

Kolejny bieg w Łodzi jest zaplanowany na 2 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 8 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w II połowie marca.