z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2020 | 23:41

(fot. Joanna Kielak)

Urzędnicy ratusza czekają na oferty firm, które byłyby zainteresowane odbiorem odpadów z terenu Rawy Mazowieckiej. Ubiegłoroczny przetarg wymusił podwyżki opłat za pozbycie się śmieci. Władze miasta na razie przekonują, że kolejnego wzrostu stawek nie będzie.

W pierwszych dniach stycznia miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Postępowanie dotyczy wyłącznie odbioru śmieci od mieszkańców. Ich zagospodarowaniem od kilku już lat zajmuje się spółka ZGO Aquarium.

Umowa z firmą, która wygra przetarg miałaby obowiązywać od początku lutego do końca stycznia 2021 roku. Na złożenie kalkulacji oferenci mają czas do 17 stycznia.

Ubiegłoroczny przetarg na odbieranie odpadów od mieszkańców Rawy Mazowieckiej zakończył się podwyżkami opłat. Rawianie zamiast 7,5 zł od osoby miesięcznie obecnie płacą 12 zł za pozbycie się segregowanych odpadów.

Urzędnicy, co prawda liczą się z tym, że oferty mogą być wyższe niż jeszcze rok temu, jednak tym razem podwyżek opłat nie przewidują.

- Według naszych kalkulacji, na dziś w cenach nic nie powinno się zmienić – mówi Artur Piotrowski, zastępca burmistrza Rawy Mazowieckiej. – Ze względu chociażby na wzrost płacy minimalnej liczymy się z tym, że oferty mogą być droższe niż w ubiegłym roku, jednak na razie jesteśmy dobrej myśli. Czekamy na oferty.

Po tym, jak w ubiegłym roku unieważniono pierwszy przetarg na odbiór odpadów w ratuszu zaczęto wyliczać, czy nie bardziej opłacalne byłoby zlecenie zbierania śmieci spółce ZGO Aquarium.

Wcześniej jednak miejska spółka musiałaby zainwestować w odpowiedni sprzęt. Temat został odłożony, gdy udało się jednak wyłonić wykonawcę w kolejnym postępowaniu. Dziś pomysł wraca.

- Takie rozwiązanie wciąż bierzemy pod uwagę – przyznaje zastępca burmistrza. – Być może wcześniej czy później dojdzie do tego, że to spółka zajmie się odbiorem odpadów. Mamy jednak jeszcze czas na podjęcie takich decyzji. Jeśli sytuacja ekonomiczna nie pozwoliłaby nam na utrzymanie cen, wtedy będziemy się zastanawiać nad tym, co możemy zrobić, by cena za odpady była w miarę stabilna.

W piątek (17.01) okaże się, ile firm jest zainteresowanych odbiorem odpadów od mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Wtedy będzie też wiadomo, jak kalkulacje urzędników mają się do wyliczeń oferentów.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2243 sekundy