Dwa auta, lepsze zabezpieczenie

(fot. Anna Kraćkowska )

Operacyjna skoda z napędem 4x4 i średni samochód ratowniczo-gaśniczy z pełnym wyposażeniem to nowe wozy w garażu Komendy Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej. Choć wyjeżdżały już do akcji, oficjalnie oddano je do użytku podczas ubiegłotygodniowej narady podsumowującej rok strażackiej służby.  

2019 był rokiem wyjątkowym dla rawskiej komendy PSP. Strażacy obchodzili bowiem 20-lecie istnienia swojej formacji w naszym powiecie. Z tej okazji wydano okolicznościową broszurę. Znalazła się w niej także adnotacja o poczynionych pod koniec roku zakupach. Jednostka wzbogaciła się o dwa nowe wozy.

- Pod koniec września od Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi otrzymaliśmy w użyczenie średni samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem technicznym na podwoziu Man – wyjaśnił podczas uroczystości komendant Marcin Szymański. – Auto jest w pełni wyposażone, m.in. w zestaw narzędzi hydraulicznych, aparaty powietrzne, zestaw ratownictwa medycznego, armaturę wodno-pianową, pompę i radiotelefony. Całkowity koszt jego zakupu sięgnął 1 mln 075 tys. złotych.

Na drugi wóz „zrzucili się” przedstawiciele lokalnych samorządów, spółek i prywatni przedsiębiorcy.

To oznakowany samochód operacyjny z napędem 4x4 marki Skoda Octavia o wartości 124 tys. zł. Nowe auto zastąpi wysłużoną już 17-letnią skodę pierwszej generacji.

Więcej o przekazaniu wozów dla rawskiej KP PSP przeczytacie w aktualnym wydaniu Głosu Rawy (z 13 lutego)

ŻYCZENIA od zaproszonych gości

bryg. Grzegorz Janowski, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi: Na ubiegłorocznej naradzie pan komendant wspomniał, że ma tak stare auto operacyjne, że potrzebne mu nowe. Ja z kolei wspomniałem o tym, że mam jeszcze starsze. Minął rok. Pan komendant ma nowy samochód, ja dalej mam stary. Muszę wziąć od pana konspekt, jak pan to zrobił… A mówiąc poważnie, chciałbym wszystkim państwu podziękować za wkład w te pojazdy. Bez państwa pomocy nie udałoby się tych zakupów zrealizować. Życzyłbym sobie, aby te auta służyły wyłącznie do wyjazdów na ćwiczenia. Gdy wyjadą do prawdziwych akcji, niech będą wykorzystywane w stu procentach przez tutejszą komendę. Wiem, że tak będzie, bo to gwardyjski oddział, kadra wysoko wykwalifikowana, więc społeczeństwo może być spokojne. 

poseł Grzegorz Wojciechowski: Każda inwestycja poprawia bezpieczeństwo nas cywilów, ale i nakłada na strażaków kolejne obowiązki. Gratuluję i dziękuję za tę postawę, za t, że te dodatkowe obowiązki przyjmujecie z radością. Nie będę życzył czegoś nierealnego, bo wszyscy mamy świadomość, że wyjazdy do akcji będą zawsze, ale wracajcie z tych akcji zadowoleni, że udało się uratować czyjeś zdrowie, życie i mienie.

poseł Dariusz Klimczak: Gratuluję rawskim strażakom skuteczności, efektywności i umiejętności w pozyskiwaniu środków oraz egzekwowaniu decyzji, które skutkują tymi nowoczesnymi autami. Życzę, aby w 2020 roku wszystkie wasze potrzeby inwestycyjne, sprzętowe i szkoleniowe miały odzwierciedlenie w takich pięknych uroczystościach, jak dzisiejsza.

Józef Matysiak, starosta rawski: W imieniu całej rodziny samorządowej powiatu rawskiego przekazuję wspólne podziękowania za waszą służbę w roku 2019. Zawsze cieszymy się z tego, gdy strażakom przybywa wyposażenia. Marzyło nam się, by każda część tego garażu była wypełniona. To bardzo ważny element całości do umiejętności, które już posiadacie. Mówię to z dużą satysfakcją, zwłaszcza, że jesteśmy w obiekcie, który był pierwszą inwestycją powiatu rawskiego. Dobrą inwestycją. Wszystkie działania, które podejmujecie są wysoko doceniane przez mieszkańców. To z kolei ma odzwierciedlenie w postaci reagowania na wasze potrzeby.

Michał Michalik, wójt gminy Rawa Mazowiecka: Dziękuję za współpracę z moim samorządem, ale i jednostkami OSP z terenu naszej gminy. Gratuluję nowych wozów. Oby wyjeżdżały jak najrzadziej, a jeśli mają wyjeżdżać, niech będą w pełni wykorzystane. Cieszę się, że gmina Rawa Mazowiecka także mogła swoją cegiełkę do tej inwestycji dołożyć.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zatańczą podczas nocy świętojańskiej

Katedra ormiańska i jej twórcy – wernisaż...

W mieszkaniu ma wyciąg narciarski, a nawet...

Zalewaya – XI Plażowy Piknik Rodzinny

Kobieca zaradność potrafi zaskoczyć

Jazz w parku. Zagra O. P. New Orleans Blues Band

Dzieci i... pandemia stworzyły tę atrakcję

Wychowanek domu dziecka: – Nigdy nie wstydziłem...

Raj dla ekologów, w Ossie powstanie druga...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA