wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2020 | 09:55

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach (ul. Reymonta 33, hol)

Data rozpoczęcia: 28.02.2020

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach (ul. Reymonta 33, hol) zaprasza 28 lutego o godz. 20.00 na koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Goszczący artyści zaprezentują projekt muzyczny „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”. Obowiązują bilety.

Artyści, których będziemy gościć w Skierniewicach nagrodzeni zostali jednymi z najbardziej prestiżowych i najważniejszych nagród muzycznych i artystyczno-kulturalnych w Polsce. Będą nimi: Piotr Zubek – fantastyczny młody polski wokalista jazzowy, zdobywca Mateusza 2019 (Nagrody Muzyczne Programu Trzeciego Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego) w kategorii „Debiut jazzowy roku” za album „Moja Wycinanka” (materiał będziemy mili okazję usłyszeć na skierniewickim koncercie) oraz Bogdan Hołownia – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, laureat Fryderyka (Nagroda Muzyczna „Fryderyk” przyznawana jest przez Akademię Fonograficzną powołaną przez Związek Producentów Audio-Video) za jazzowy album roku 2000 „Don’t Ask Why”.

Projekt muzyczny „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego” to z kolei propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski. Całość aranżacji jest utrzymana w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym Jerzy Wasowski jest kojarzony. Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja najwyższej klasy muzyki rozrywkowej. Panuje słuszna opinia, że gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na świecie rozpoznawalny na równi z Gershwinem.
Pomysłodawcą i „twarzą” projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu merytorycznym Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada „Robert de Niro polskiego jazzu” – Bogdan Hołownia. Wszystkie utwory ukazały się na rynku płytowym jako album „Moja wycinanka” w sierpniu 2019 roku.
Dwóm wymienionym artystom towarzyszyć będą muzycy stanowiący ścisłą czołówkę polskiego jazzu: Wiesław Wysocki – klarnecista, saksofonista, flecista i pianista, kompozytor i aranżer; Michał Jaros – kontrabasista oraz Paweł Twardoch – perkusista.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2182 sekundy