wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2020 | 21:32

Miejsce: Muzeum w Łowiczu (Stary Rynek 5/7)

Data rozpoczęcia: 01.03.2020

Data zakończenia: 26.04.2020

Muzeum w Łowiczu (Stary Rynek 5/7) zaprasza 1 marca o godz. 15.00 na wernisaż wystawy „Malarstwo Elżbiety Kwapińskiej”. Wystawę można będzie oglądać do 26 kwietnia.

Elżbieta Kwapińska urodziła się w Radomiu. Studia politechniczne i uniwersyteckie ukończyła w Warszawie i z miastem tym związała swoje życie zawodowe. Do pasji malarskiej powróciła w 2004 r., a w 2012 r. ukończyła kierunek Malarstwo na Studiach Podyplomowych w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem prof. Sławomira Tomana. Obecnie uczęszcza na kurs malarstwa ramach programu „Akademia Otwarta – dorośli do sztuki” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2006 r. jest związana z Grupą Plastyków Communio Graphis, a od 2009 r. należy do Grupy Artystów Plastyków Piaseczno. Aktualnie jest również członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Warszawski, Związku Artystów Plastyków Oddział Mazowiecki oraz członkiem Zarządu Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Uczestniczyła w warsztatach malarskich w Pracowni Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie oraz w „Spotkaniach ze sztuką po latach” w Domu Kultury Stokłosy w Warszawie.

Maluje głównie techniką olejną – pejzaże, kwiaty, konie, ptaki, martwą naturę, a także portrety i obiekty sakralne. Wiele obrazów powstało w plenerach – zwłaszcza nasycone barwami wschody i zachody słońca, chmury, w których artystka stara się uchwycić zmieniające się światło. Szczególne zamiłowanie przejawia do pejzaży marynistycznych. Naturę ukazuje w bogatej palecie barw, we wszystkich porach roku.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2601 sekundy