Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2020 | 14:15

Czytelnicy zdecydowali – zwycięskie puchary, nagrody w jubileuszowym XV Plebiscycie „Głosu” na Sportowca i Trenera Powiatu Rawskiego 2019 otrzymają Mariusz Wielgus i Rafał Głębocki.

Za nami jubileuszowe głosowanie, w którym podsumowaliśmy sportowe osiągnięcia 2019 roku i wskazaliśmy autorów tych sukcesów. Na liście kandydatów do tytułu Sportowca i Trenera Powiatu Rawskiego 2019 znalazło się łącznie 26 nazwisk.

Nasi Czytelnicy wybierali najlepszych z grona 15 sportowców i 11 trenerów. Swój głos mogli oddać na dwa sposoby – dostarczając do naszej redakcji kupony z wpisanymi nazwiskami kandydatów lub wysyłając smsy.

W trakcie głosowania do naszej redakcji przekazano prawie 650 kuponów (w tym 8 pustych) i wysłano 1134 smsy.

Tytuł Sportowca Powiatu Rawskiego 2019 zdobył Rafał Głębocki, zawodnik drużyny Orlęta Cielądz. Jeden z najskuteczniejszych strzelców w skierniewickiej klasie okręgowej w sezonie 2019/2020. Piłkarz zdobył w głosowaniu 1206 punktów (po przeliczeniu kuponów i smsów).

 

 

 

Tytuł Trenera Powiatu Rawskiego 2019 zdobył Mariusz Wielgus, trener drużyny Mazovia 2007, która od początku sezonu 2019/2020 gra w wojewódzkiej II lidze. Dodatkowo od początku sezonu 2019/2020 prowadzi drużynę Orląt Cielądz. Trener uzyskał łącznie 1239 punktów.

 

 

Drugie miejsce w kategorii sportowców zajęła Wiktoria Wrzosek, zawodniczka klubu MLUKS „Dwójka” grająca w I lidze kobiet grupie północnej. Zdobywczyni II miejsca w Mistrzostwach Polski LZS 2019 w grze pojedynczej oraz II miejsca w Mistrzostwach Województwa Seniorek w grze indywidualnej. Tenisistka zajęła też I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kadetek w grze indywidualnej.

 

 

Drugi w klasyfikacji trenerów jest Sylwester Szymański, inicjator powstania Bialskiego Klubu Tenisa Ziemnego i jednocześnie prezes tego klubu. To też najlepszy tenisista ziemny Białej Rawskiej i propagator tej dyscypliny sportu wśród bialskiej młodzieży. Tenisista był ubiegłorocznym zwycięzcą naszego plebiscytu.

 

 

 

Na trzecim miejscu w kategorii sportowców znalazł się Damian Pryć, kapitan zespołu juniorów młodszych w klubie RKS Mazovia. Damian poprowadził drużynę RKS-u w sezonie 2019/2020 do awansu do II ligi wojewódzkiej juniora starszego. Obecnie gra także w podstawowym składzie seniorów.

 

 

 

Na trzecim miejscu w klasyfikacji trenerów uplasował się Jakub Polański, trener w klubie MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka. Obecnie wspomaga Zbigniewa Bajana w szkoleniu najmłodszych wychowanków rawskiego klubu. Jakub w ubiegłym roku zajął w naszym plebiscycie trzecie miejsce w kategorii sportowców.

Szczegółowe wyniki głosowania publikujemy w najnowszym wydaniu (20.02) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy" . 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3043 sekundy