Ossa Tour by Plus

(fot. Walentyna Juszczak )

Ogólnopolski sezon rowerowy zostanie oficjalnie zainaugurowany w powiecie rawskim. Wszystko za sprawą pierwszego wyścigu kolarskiego Hotel Ossa Tour by Plus.

W miniony piątek (21.02) w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie przedstawicieli Hotelu Ossa z samorządowcami z terenu powiatu rawskiego. Wszystko za sprawą kolarskiego wyścigu Hotel Ossa by Plus, który ma odbyć się w dniach 18-19 kwietnia w hotelu Ossa.

Ogólnopolski kolarski wyścig planowano zorganizować już w roku poprzednim. Jednak ze względu organizacyjnych przedsięwzięcie nie doszło do skutku.

(fot. Walentyna Juszczak

- To już oficjalnie potwierdzone. Naprawdę duża impreza, skierowana do wszystkich fanów kolarstwa odbędzie się na terenie powiatu rawskiego – informuje Józef Matysiak, starosta rawski.

Wydarzenie Ossa Tour by Plus adresowane jest zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów jednośladów. Na to rowerowe święto do Ossy zjadą się czołowi polscy kolarze.

- Wyścig jest ziszczeniem naszej wizji promocji hotelu Ossa, jako miejsca głównie turystycznego, które do tej pory właściwie nie istniało w świadomości turystów – mówi Tomasz Wierczewski, prezes hotelu Ossa. - Chcemy, aby nas wyścig rozpoczynał sezon rowerowy i cykl podobnych kolarskich zmagań odbywających się w różnych miejscach w Polsce -dodaje.

Głównym planem organizatorów zawodów kolarskich, jest wprowadzenie wyścigu na stałe do kalendarza polskich imprez sportowych.

W planach jest także zorganizowanie rodzinnego pikniku, który miałby na celu integrować społeczność powiatu rawskiego. Podczas imprezy swoje wyroby będą mogły zaprezentować m.in. wioski tematyczne z terenów gmin powiatu rawskiego.

Twarzą wyścigu będzie Maciej Bodnar - mistrz i reprezentant Polski w wyścigach szosowych, specjalizujący się w jeździe indywidualnej na czas, olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Uprawy pod skuteczną opieką

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

A może na camping?

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych