z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2020 | 11:06 komentarzy 9

(Fot. Sławomir Burzyński)

Wyręby w Puszczy Bolimowskiej niepokoją mieszkańców Skierniewic, ale w nadleśnictwie słyszymy, że to planowa gospodarka i nic nienaturalnego w lesie się nie dzieje.

– Bardzo często jeżdżę rowerem do parku bolimowskiego, ale dziś mnie przytkało. Co tam się dzieje? Całe hałdy wyciętych drzew leżą, dęby, sosny. Tragedia, zniszczyli Puszczę Białowieską, teraz weszli w środek kraju – alarmuje pani Alicja (nazwisko do wiad. red.).

Wchodząc do puszczy drogą od ulicy Nowobielańskiej, po obu stronach natrafiamy na stosy drewna pochodzącego z wyrębu oraz połacie lasu ogołocone z drzew.

– Leśnicy się śmieją, że to na moją trzynastą emeryturę wycinają, ale ja takiej trzynastki nie chcę – dodaje skierniewiczanka.

Czy można się spodziewać, że w niedługiej przyszłości bolimowski park zmieni nazwę na Bolimowski Step Krajobrazowy? W Nadleśnictwie Skierniewice zdecydowanie zaprzeczają.

– To jest las gospodarczy, podlegający operatowi zatwierdzonemu przez ministra i działamy zgodnie z prawem – mówi Marcin Wierzchowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Skierniewice. – Obecnie realizujemy dziesięcioletni plan na lata 2013-2022 i nie ma opcji, żeby wyciąć lasu więcej, niż jest to w planie – leśnik zaprzecza zarzutom, że Puszcza Bolimowska jest cięta, bo rząd potrzebuje pieniędzy na transfery socjalne.

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu GŁOSU (27.02)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 18

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 8
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ZUL 0 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Wszyscy by chcieli mieć meble z drewna, Tani i ekologiczny opał, ładne drogi w lesie do spacerów, parkingi w lasach itp. Po to jest sadzony las i wycinany, żeby to wszystko było. A papier? Skąd się bierze? Ze sklepu oczywiście. Wyobraźcie sobie co by było jak nie wycinałoby się lasu. Do tego kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój Stary -1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Polać mu dobrze mówi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DrewnyKocur -2 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Ja pracuję w lesie od dziecka(mam31 Lat)To co robią to się nazywa i jest gospodarka lesna,tylko Ci którzy nie wiedzą w jaki sposób się to odbywa będą twierdzić inaczej. W naszym kraj sadzimy lasu rocznie więcej hektarów niż się wycina, o tym nikt z was nie pisze(jesteśmy w czołówce jak nie na 1 miejscu w Europie a może i na świecie ) Dawno nie sprawdzałem gospodarek lesnych.Gospodarka leśna to nie tyko wycinanie chorych drzew czyli od wyrębu orkę zalesienie czyszczenia cięcia sanitarne (wczesne puzne) dopiero trzebieże puzne wczesne i zreby. Do tego możemy dodać czyszczenie lasów ze simieci przeróżnych (naj więcej tam gdzie ludzie odpoczywaj czyli rzekami jeziorami)Budowanie paśników karmników dokarmiania zwierzat. Czepiacie się Myśliwych że za dużo strzelają i wgl a gdy dziki pole poryja to tylko czekacie by wyłuskać odszkodowanie, z pieniędzy kola łowieckoego na które składają się osoby z reguły prywatne które dają pieniadze z prywatnej kieszeni. Wypisałem tylko ułamek prac.Dzieki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leśniczy z Żyrandolu -3 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Co to za bzdury

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artur -4 5 miesięcy temuocena: 50% 

  trwa rabunkowa gospodarka lesna,wyciete cale polacie lasu.I oni to nazywaja uprawianiem lasu,barany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gajowy -5 5 miesięcy temuocena: 64% 

  Najbardziej krytykują ludzie nie mający pojęcia o leśnictwie, ale wiedzący najlepiej, jak uprawiać las. Hypermoraliści bez pojęcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxxj -6 5 miesięcy temuocena: 20% 

  To co się dzieje w świecie to coś strasznego. Ludzie nie wiedzą jaka krzywdę sobie robią wycinając i niszcząc przyrodę. Klimat się zmienia te drzewa to dla nas przetrwanie , schronienie a ci myślą tylko o kasie. Powinien być zakaz wycinki drzew, zwierzęta leśne glupieja bo człowiek się do tego przyczynia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robin Hood -7 5 miesięcy temu

  Ale przecież nasadza się nowe. Tak musi być.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~elo -8 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Piotr G. - miszcz!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.7416 sekundy