Kolejne sukcesy pływaków z Raw-Swim

(fot. Raw-Swim )

Miniony weekend (22-23.02) był niezwykle pracowity dla zawodników z klubu Raw-Swim. Podopieczni Piotra Zimeckiego wywalczyli jeden złoty, trzy srebrne i pięć brązowych medali podczas Otwartych Zimowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w pływaniu.

Niezwykle udany weekend mają za sobą pływacy z rawskiego klubu Raw-Swim. Podopieczni Piotra Zimeckiego próbowali swoich sił podczas Otwartych Zimowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Łodzi. Rawę Mazowiecką w wojewódzkich zmaganiach reprezentowało dziewięciu pływaków.

(fot. Raw-Swim).

Najlepiej wśród rawskich zawodników zaprezentowała się Julita Niewczas, która zdobyła aż pięć medali (w tym jeden złoty). Julita zdeklasowała konkurencję na dystansie 100 m stylem klasycznym. Rawianka wywalczyła także drugie lokaty na dystansach 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem dowolnym. Julita wywalczyła także brąz na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym w kategorii chłopców wywalczył Jan Kumanowski. Jan mimo kontuzji świetnie zaprezentował się także na dystansach 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym, w których wywalczył trzecie lokaty. Kumanowski znalazł się także poza podium (4.miejsce) na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Blisko podium podczas weekendowych zmagań znalazła się także Natalia Piotrowska. Rawianka wywalczyła dwa czwarte miejsca – na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem klasycznym oraz piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym. Natalia nieco słabiej zaprezentowała się na dystansie 100 m stylem dowolnym, gdzie ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu.

(fot. Raw-Swim)

Piątą lokatę na dystansie 100 m stylem klasycznym wywalczyła Oliwia Kłos. Na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem klasycznym ostatecznie zajęła siódme miejsce. Oliwia w weekend miała nie lada okazję do świętowania, ponieważ podczas łódzkich zawodów została oficjalnie powołana do kadry województwa łódzkiego młodzików w pływaniu na rok 2020.

Zuzanna Rodzik zajęła 9. miejsce na 200 m stylem klasycznym, 10. miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz 10. miejsca na 50 m stylem klasycznym. Ósme miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym udało się wywalczyć Dominice Skoniecznej z rawskiego klubu. Dominika w pozostałych konkurencjach (50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem dowolnym) zajęła kolejno miejsca 11., 10., oraz 11.

Stanisław Pocentek w klasyfikacji końcowej zajął 8. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym, 9. miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 11. Miejsce na 100 m stylem dowolnym.

W wojewódzkich zmaganiach rawski klub reprezentowali także Kacper Strach, który poprawił swoje wyniki i uplasował się w połowie stawki zawodów oraz Piotr Szubert Olszacki, który startował poza konkurencją.