Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2020 | 16:13 komentarzy 1

(fot. Walentyna Juszczak )

W dziewiątej edycji turnieju Rawa Cup 2020 udział wzięło 20 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Najlepszymi wśród zawodników okazali się piłkarze z RTS Sadkowice (kat. klas IV-VI) oraz ekipa Widzewskie Wysokienice II (kat. klas VII-VIII).

W minioną sobotę (29.02) halę OSiR Milenium wypełnili fani łódzkiego klubu RTS Widzew. Wszystko za sprawą dziewiątej edycji turnieju piłki halowej Rawa Cup 2020. Organizatorem imprezy było stowarzyszenie Widzew Łódź – FC Rawa Mazowiecka oraz miasto Rawa Mazowiecka.

Tegoroczne rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII podzielonych na cztery grupy.

Po fazie grupowej do finałów zawodów awansowali: Widzewskie Wysokienice II, Widzew SP2 II, Widzew SP2 I oraz Widzew Żdżary (klasy VII-VIII). W młodszej kategorii wiekowej awans do półfinałów zawodów wywalczyli: RTS Sadkowice, Młody Cielądz, Czerwono-Biało-Czerwoni oraz FC Żdżary.

Ostatecznie w finale rozgrywek ekipa RTS Sadkowice pokonała drużynę Młody Cielądz.  Mecz finałowy w starszej grupie między Widzewskie Wysokienice II a Widzew SP2 II zakończył się wygraną drużyny z Wysokienic.

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Każdy z uczestników sobotniego turnieju otrzymał także pamiątkową koszulkę z logo łódzkiego klubu.

Relację z turnieju znajdziecie w najbliższym wydaniu (5.03) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy"