Koronawirus paraliżuje powiatowy sport

(fot. Walentyna Juszczak )

Od piątku, 13 marca w Polsce wprowadzony jest stan zagrożenia epidemicznego. Szkoły oraz hale sportowe w naszym mieście swoją działalność ograniczyły już od czwartku. Decyzję o zawieszeniu rozgrywek sportowych, sparingów oraz prowadzeniu treningów podjęły także zarządy klubów z powiatu rawskiego.

Jeszcze w zeszłym wydaniu „Głosu” informowaliśmy państwa o ligowych rozgrywkach oraz planowanych turniejach. Niestety sytuacja w naszym kraju zmusiła większość organizacji sportowych do podjęcia drastycznych decyzji o zawieszeniu lub odwołaniu sportowych imprez. We wtorek, 12 marca informację o przełożeniu IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Amatorów w kategorii kobiet i mężczyzn. Siatkarskie zmagania odbędą się w hali „Milenium” i przełożone zostały na weekend, 9-10 maja.

Decyzję o zawieszeniu: wszystkich krajowych i wojewódzkich rozgrywek indywidualnych (także osób niepełnosprawnych) oraz rozgrywek I ligi Kobiet, I ligi Mężczyzn, II ligi Kobiet, II ligi Mężczyzn i zawodów z cyklu Drużynowego Pucharu Polski podjął Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Jedynymi rozgrywkami, które odbywać się będą to mecze Ekstraklasy i Superligi tenisa stołowego. Pojedynki te odbywać się będą bez udziału publiczności.

- Od czwartku, 12 marca zawiesiliśmy treningi, które do tej pory organizowaliśmy na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 – mówi Jakub Polański, reprezentujący klub MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka. – Z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego nie odbył się także eliminacje do Mistrzostw Polski młodziczek/katedów i juniorek oraz  Indywidualne Mistrzostwa Województwa młodziczek/ów, kadetek/-ów, juniorek/-ów, które miały odbyć się w naszym mieście – dodaje Polański.

Na treningi nie chodzą także piłkarze z Akademii Piłkarskiej Champions Rawa Mazowiecka/Biała Rawska oraz z klubu RKS Mazovia.

- Klub podjął decyzję o zawieszeniu treningów wszystkich grup młodzieżowych oraz drużyny seniorów a także o odwołaniu ich najbliższych meczów towarzyskich – informuje zarząd klubu RKS Mazovia. - Decyzja ta jest jedyną rozsądną w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy RKS Mazovia, a także ich rodzin i najbliższego otoczenia.

Przez zawieszone rozgrywki w miniony weekend z rozegrania sparingu na szczeblu powiatowym zrezygnowali trenerzy GLKS Wołuczy oraz Korony Stary Dwór.

- Dobro oraz zdrowie naszych zawodników jest dla nas najważniejsze, dlatego stosując się do zaleceń nasz sparing przeciwko GLKS Wołucza został przełożony na inny termin – mówi Rafał Kowalczyk, reprezentujący klub Korona Stary Dwór. - Pod znakiem zapytania stoją także zaplanowane mecze z LKS Wola Wola Chojnata i WKS Meteor Reczyce – dodaje.

Zgodnie z Zgodnie z rozporządzeniem PZPN o zawieszeniu do 26 kwietnia  rozgrywek niższego szczebla (III ligi i niższych) oraz lig młodzieżowych wstępnie o dwa tygodnie przesunięty zostaje także termin rozpoczęcia rundy rewanżowej w skierniewickich klas piłkarskich.

Do aktywnego spędzania „przymusowego”  wolnego czasu w domu starają się zachęcić władze Rawskiego Klubu Karate Kyokushin. Rawski klub zaproponował swoim podopiecznym wykonywanie treningów w domu.

-Pomysłodawcą inicjatywy był Marek Gasiński, my szybko pochwyciliśmy pomysł i uruchomiliśmy specjalną zakładkę na naszej stronie, by wszyscy młodzi karatecy i nie tylko  mogli ćwiczyć w swoim domu – mówi Zbigniew Pacho, wiceprezes Rawskiego Klubu Karate Kyokushin. -  Specjalnie w zakładce wybraliśmy tylko te ćwiczenia które mogą być wykonane w domu. W ramach tej akcji uruchomiliśmy także konkurs z nagrodami dla wszystkich którzy zamieszczą krótkie filmiki lub zdjęcia z domowych treningów – dodaje Pacho.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Poczuj się swobodnie i stylowo

Recital fortepianowy Piotra Lary

Muzyczne podróże Chopina

Finał ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w...

III liga - piłka nożna

Łódzkie dla młodych

Gry edukacyjne, planszowe dla dzieci

Czas na szaloną zabawę!

Nowa perspektywa – nowe fundusze

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA