Wielkanocny konkurs MDK w sieci

(fot. Anna Kraćkowska )

Pierwsze prace już wpłynęły. Miejski Dom Kultury nie rezygnuje z organizacji jubileuszowej XX edycji Konkursu Wielkanocnego. Zabawa przeniesiona została jednak do sieci.

- Dostosowujemy się do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy – mówi Grzegorz Klimczak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. – Dzieci nie chodzą do szkół, ale uczą się on-line. Mamy nadzieję, że ich rodzice potraktują naszą propozycję, jako formę miłego i kreatywnego spędzenia czasu w domu. 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu rawskiego – od zerówki do klasy VIII. Podzielony został na trzy kategorie. – Dostosowane do wieku i możliwości uczestników – tłumaczy Beata Bednarska, która prowadzi pracownię plastyczną w MDK. – Najmłodszych zachęcamy do stworzenia oryginalnej kartki wielkanocnej Zarówno format, jak i technika, jaką zostanie wykonana praca są dowolne. Prosimy jednak nie korzystać z gotowych elementów, które można kupić w sklepie i tylko przykleić na kartkę.

Zadaniem dzieci z klas IV-VI jest przygotowanie zająca wielkanocnego. Najstarsi uczniowie z klas VII i VIII mają wykonać stroik świąteczny. Jedna osoba może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę. W jaki sposób to zrobić? Po wykonaniu pracy należy ją sfotografować (wystarczy telefonem komórkowym) i plik wysłać drogą mailową pisząc na adres: mdkrawa@interia.pl lub poprzez wiadomość na facebook’owym profilu MDK. W wiadomości koniecznie należy podać: imię i nazwisko autora, wiek, klasę i pełną nazwę szkoły wraz z nazwą miejscowości oraz imię i nazwisko prawnego opiekuna wraz z numerem kontaktowym.

Organizatorzy czekają na zdjęcia do wtorku, 31 marca (do północy). Prace zostaną ocenione na dwa sposoby. – Tradycyjnie, komisja konkursowa doceni pomysłowość i estetykę  wykonania prac – tłumaczy dyrektor Klimczak. – Po raz pierwszy natomiast głos oddamy także internautom. 

Użytkownicy sieci swój głos oddadzą poprzez „lajk” na facebook'owym profilu MDK. 1 kwietnia pojawią się tu trzy albumy ze zdjęciami prac zgłoszonych na konkurs (podzielone względem kategorii wiekowych). Głosowanie potrwa do 5 kwietnia.

Na autorów najładniejszych prac czekają upominki. O sposobie ich odbioru laureaci zostaną poinformowani telefonicznie. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na www.mdkrawa.pl.

Kategorie tematyczne/wiekowe

1. KARTKA WIELKANOCNA – kategoria wiekowa - klasy 0-III SP: format dowolny, mile widziane techniki łączone, bez korzystania z gotowych elementów zdobieniowych dostępnych w sklepach

2. ZAJĄC WIELKANOCNY – kategoria wiekowa – klasy IV-VI SP: forma przestrzenna lub płaska z zastosowaniem różnych naturalnych materiałów, wielkość dowolna

3. STROIK ŚWIĄTECZNY – kategoria wiekowa – klasy VII-VIII SP: forma pracy przestrzenna z zastosowaniem różnych naturalnych materiałów, wielkość dowolna

PODPOWIADAMY, jak zrobić dobre zdjęcie 

Konkursowe zdjęcie może zostać wykonane dowolnym aparatem lub telefonem. Najlepiej sfotografować gotową pracę na jasnym, jednobarwnym tle w świetle dziennym. Praca uwieczniona na zdjęciu musi być wyraźna. Zdjęcie można poddać obróbce graficznej, jednak nie należy umieszczać na nim żadnych podpisów.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

W Babsku jeże mają dobrze

Mecz Serc z Okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry...

To tylko kolizja, a tymczasem powstał duży...

„Reymont” na zdalne. Nie wszyscy zatańczą...

Uchwała o tej opłacie budzi kontrowersje. Wójt...

10 mln zł na rewitalizację. Na jakie remonty...

Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w...

Kierowca na własnej skórze poczuje zaostrzenie...

Bartosz przyszedł na świat 18 minut po północy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA