Uchwała w sprawie zmiany stawek za odbiór śmieci została przyjęta jednogłośnie przy udziale 11 radnych na sesji

Uchwała w sprawie zmiany stawek za odbiór śmieci została przyjęta jednogłośnie przy udziale 11 radnych na sesji (Fot. Anna Popłońska)

Od kwietnia mieszkańcy gminy Regnów muszą się liczyć z wyższymi opłatami za odbiór odpadów komunalnych. Przykładowo – czteroosobowa rodzina segregująca śmieci zapłaci miesięcznie już nie 28 złotych, a 48 złotych. Jeśli korzysta z kompostownika może liczyć na zniżkę. Wtedy opłata wyniesie rodzinę 42 złote.

W gminie Regnów stawki za wywóz śmieci naliczane są od osoby. Do tej pory mieszkańcy segregujący odpady płacili co miesiąc 7 złotych, a za zmieszane – 11 złotych. Takie stawki obowiązywały jednak tylko do końca pierwszego kwartału tego roku.

Od kwietnia mieszkańcy muszą się liczyć z podwyżkami. Zgodnie z podjętą uchwałą osoba zbierająca śmieci w sposób selektywny musi zapłacić miesięcznie 12 złotych. Jeśli mieszkaniec nie będzie segregować odpadów to będzie musiał zapłacić 36 złotych w skali miesiąca.

Istnieje możliwość zastosowania rekompensaty, pod warunkiem, że mieszkańcy będą składować bioodpady w przydomowych kompostownikach. Bonifikata została ustalona na poziomie 12,5 proc. od opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, co w przeliczeniu wynosi 1,50 zł. Reasumując, osoba korzystająca z kompostownika za odbiór śmieci zebranych w sposób selektywny zapłaci 10,50 złotych za miesiąc.

Mieszkańcy będą musieli wypełnić tzw. deklaracje śmieciowe i dostarczyć je do urzędu gminy. Formularze będzie można pobrać ze strony internetowej urzędu. Jednak na razie – ze względu na pandemię wirusa – termin dostarczenia deklaracji został odroczony. Czasowo, do odwołania, została zawieszona bezpośrednia obsługa interesantów. W pilnych sprawach można się kontaktować z urzędnikami telefonicznie lub mailowo.

Terminy uiszczania opłat:

 • za styczeń, luty i marzec – do 10 kwietnia
 • za kwiecień, maj i czerwiec – do 10 lipca
 • za lipiec, sierpień i wrzesień – do 10 października
 • za październik, listopad i grudzień – do 30 grudnia

Anna Popłońska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2352 sekundy