Turniej pod koniec kwietnia?

(fot. Grzegorz Adamek )

Początkowo organizację IX Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży im. Tomka „Krajana” Krajewskiego planowano na niedzielę, 19 kwietnia. Jednak obecna sytuacja zmusiła władze klubu RKKK do podjęcia decyzji o wstępnym przesunięciu zawodów na koniec miesiąca.

Turniej Karate Kyokushin wpisał się już na stałe do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście. Już od ponad 8 lat do Rawy Mazowieckiej zjeżdżają adepci karate z całej Polski, a turniej niewątpliwie jest jednym z największych w kraju. W zeszłym roku na matach w hali Milenium zmierzyło się ponad 200 zawodników z 20 klubów z całego kraju. Jednak obecna sytuacja zmusiła władze Rawskiego Klubu Karate Kyokushin do podjęcia decyzji o przełożeniu turnieju.

- Wstępnie przesunęliśmy organizację zawodów na niedzielę, 26 kwietnia. Jednak niestety termin ten wydaje nam się ciągle mało prawdopodobny – mówi Zbigniew Pacho, wiceprezes Rawskiego Klubu Karate Kyokushin. – Jeśli sytuacja w Polsce i na świecie nie unormuje się będziemy zmuszeni do ponownej zmiany daty zawodów. Jednak na chwilę obecną nie ustaliliśmy nowej, bardziej odległej daty – dodaje.

Władze klubu zapewniają, że jeśli tylko będzie to możliwe to turniej odbędzie się jeszcze przed wakacjami. Jednak zmiana daty może wiązać się ze zmniejszeniem liczby uczestników.

- Mamy nadzieję, że przesunięcie zawodów nie wpłynie jednak na ilość uczestników. Choć teraz trzeba wziąć poprawkę na to, że po powrocie do normalności pojawi się wysyp zaległych imprez – tłumaczy Pacho. – Jednak naprawdę mocno wierzymy w naszych przyjaciół, którzy zawsze goszczą na rawskich matach, zresztą sami potwierdzili nam już swoją obecność – dodaje.

Dla zwycięzców tegorocznych rozgrywek przygotowane są już wyjątkowe puchary. Indywidualny projekt specjalnie na IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży im. Tomka „Krajana” Krajewskiego przygotował Michał Błach z klubu Randori Radomsko.


(fot. RKKK) 

- Chyba jak każdy, mamy nadzieję, że obecna sytuacja jak najszybciej unormuje się i będziemy mogli na spokojnie przeprowadzić tegoroczne rozgrywki – mówi Zbigniew Pacho.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Poczuj się swobodnie i stylowo

Recital fortepianowy Piotra Lary

Muzyczne podróże Chopina

Finał ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w...

III liga - piłka nożna

Łódzkie dla młodych

Gry edukacyjne, planszowe dla dzieci

Czas na szaloną zabawę!

Nowa perspektywa – nowe fundusze

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA