Młodzi piłkarze radzą #zostańwdomu

(fot. Akademia Piłkarska Sadkowice )

Od czwartku, 2 kwietnia na fanpage’u Akademii Piłkarskiej Sadkowice pojawiają się zdjęcia piłkarzy z kartką z napisem #zostańwdomu. Celem akcji jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pomysł by sadkowicka akademia w wzięła udział akcji #zostańwdomu, pojawił się po chwilę po przyjęciu wyzwania przez ekipę LUKS Sadkowice. Do udziału w zabawie sadkowicki klub zaprosiła Szkółka Piłkarka Muskador Wola Pękoszewska. Głównym założeniem wyzwania rzuconego przez klub z Woli Pękoszewskiej było opublikowanie zdjęć kilku zawodników trzymających kartkę z hasłem akcji.

- Jako trener LUKSU postanowiłem zrobić więcej i nominowałem do udziału w zabawie wszystkich zawodników z Akademii do udziału w wyzwaniu – mówi Marcin Sęczek, prezes Akademii Piłkarskiej Sadkowice. – Odzew ze strony dzieci i rodziców był bardzo dobry i prawie wszyscy zawodnicy wzięli udział w zabawie.

Rezultatem udziału w akcji są prace z napisem #zostańwdomu oraz herbem sadkowickiego klubu. Kolejnym etapem zabawy było wykonanie przez rodziców zdjęć swoim pociechom oraz przesłanie ich do prezesa klubu.

- Głównym założeniem fotografii, było to by każdy zawodnik miał na sobie strój sportowy, aby społeczność klubu mogła się zjednoczyć mimo przymusu pozostania w domu – dodaje Marcin Sęczek.

Jednak zdjęcia nie są jedynym sposobem na zjednoczenie młodych piłkarzy. Każde dziecko otrzymuje jednakowy trening przygotowany przez trenera do wykonania w domu.

- Podczas przymusowej przerwy wysyłam, różne filmy z treningami, dzieci by chociaż samodzielnie poprawiały swoje umiejętności i nie zapomniały tego co już razem wypracowaliśmy – mówi szkoleniowiec z Sadkowic. – Niezwykle budujące jest to, że dostaje sygnały od rodziców, iż ich pociechy chętnie wykonują ćwiczenia –dodaje.

Jednak wstrzymanie regularnych rozgrywek nie oznacza przerwy w administracyjnych działaniach ze strony władz klubu. Prezes klubu jest po wstępnych rozmowach w urzędzie gminy, z którego sadkowicka akademia ma otrzymać grant w wysokości 5 tysięcy złotych.

- Staram się rozmawiać także ze sponsorami oraz w planach mamy także złożenie wniosku na granty z Krainy Rawki – tłumaczy Marcin Sęczek. – Złożyliśmy także wniosek do budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Naszym celem jest doposażenie boiska w Sadkowicach w ławki z plastikowymi krzesełkami. Jednak obecnie czekamy na ocenę złożonego przez nas wniosku.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

To nie tylko problem gminy Sadkowice. Widzą to...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy