Zawody City Trail podsumowane

Maciej Budziński, lekkoatleta z klubu MLUKS Rawa Mazowiecka wywalczył drugą lokatę podczas ogólnopolskiego cyklu biegów City Trail w Łodzi. Pierwsze miejsce zdobył były zawodnik rawskiego klubu – Grzegorz Petrusiewicz.

Ostatni start, kończący łódzką edycję ogólnopolskiego cyklu biegów miał miejsce, w niedzielę 8 marca w parku Baden Powella. W kwietniu na oficjalnej stronie zawodów pojawiła się informacja o „wirtualnej dekoracji” uczestników.

- Wirtualna dekoracja to namiastka dekoracji na podium - z uściskiem dłoni i brawami. Każdy, kto zajął nagradzane miejsce ma możliwość pochwalenia się swoim sukcesem w mediach społecznościowych w bardzo prosty sposób – piszą organizatorzy ogólnopolskiej biegowej rywalizacji.

Wśród nagrodzonych w łódzkich biegach nie zabrakło także podopiecznych Jarosława Wasiaka z klubu MLUKS Rawa.

Najlepiej z rawskich lekkoatletów zaprezentował się Maciej Budziński, który w biegu na dystansie głównym (5 km) wywalczył drugą lokatę. Lepszym od rawianina okazał się były zawodnik MLUKSU – Grzegorz Petrusiewicz.

- To najwyższa zdobyta przez Maćka lokata podczas czteroletniej historii jego startów na tej imprezie – mówi Jarosław Wasiak, prezes klubu MLUKS Rawa Mazowiecka. – Maciej z roku na rok, pnie się w górę klasyfikacji za każdym razem poprawiając swoje czasy

.

Równie dobre starty podczas łódzkich zawodów ma na swoim koncie 16-latka Martyna Sęczek. Na cztery starty w ciągu rywalizacji, rawianka czterokrotnie odniosła pewne zwycięstwa.

- Co ważne, nikomu nie udało się dorównać tempa naszej medalistce MP w biegach górskich. Martyna w tym sezonie pokazała, że jest w szczytowej formie. Szkoda, że nie mogliśmy wykorzystać tej dobrej dyspozycji podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych, które zostały odwołane z powodu pandemii – mówi trener lekkoatletów. - Mimo to, mamy nadzieję, że Martynie uda się utrzymać formę do jesieni, na którą przełożone zostały mistrzostwa.

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

A może na camping?

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych

Karczek długodojrzewający

Absolutorium na powitanie lata

Weekendowe atrakcje sportowe w Skierniewicach

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...