Nagrody za miejsca odebrane

(fot. Walentyna Juszczak )

Przez trzy świąteczne dni 64 uczestników sprawdzało swoje umiejętności w komputerowej grze FIFA 20. Dziś (21.04)  najlepsi wirtualni zawodnicy odebrali pamiątkowe statuetki oraz bony.

Firma Tele Premium zaproponowała mieszkańcom powiatu rawskiego spędzenie świątecznego weekendu w trochę inny sposób. To właśnie za ich sprawą po raz pierwszy na naszym „podwórku” w przeprowadzono w FIFA 20 on-line. Od początku ogłoszenia zabawy, rywalizacja e-sportowa przyciągnęła rzeszę kibiców.

Głównym celem turnieju była popularyzacja e-sportu, jako formy zdrowej rywalizacji i zasad fair play oraz zachęcenie społeczeństwa lokalnego do spędzania wolnego czasu w domu i ograniczenia kontaktu fizycznego w czasie epidemii. Internetowa rozgrywka przeprowadzona została w formacie BO1 (Best of One), oznacza to, iż jedna porażka wykluczała uczestnika z dalszego udziału w turnieju. Rozgrywki pomiędzy zawodnikami prowadzone były, on-line, wykorzystując tryb “Mecz towarzyski on-line”.

Twórcy internetowej zabawy zapowiadają, że w planach mają organizację kolejnego wirtualnego turnieju.

- Naszym dalekosiężnym planem jest organizacja turnieju off-line z niemałą publiką. Myśleliśmy też, żeby spróbować zorganizować turnieje w fifę na innych platformach – zdradza Kacper Czech. – Jednak obecnie FIFA jest prawdopodobnie najmniej wymagającym tytułem, który może posłużyć, jako łącznik miedzy amatorskim graniem a uczestnikami, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w internetowej rywalizacji – dodaje.

Łącznie w wielkanocnym turnieju rozegrano 64 spotkania. Najlepszym w turniejowej rywalizacji okazał się Mateusz Szymański. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Ścibor. Trzecią lokatę zdobył Jakub Kostrzewa. Poza podium znalazł się Łukasz Różański.

Zwycięzca – Mateusz Szymański


(fot. Walentyna Juszczak) 

Mateusz Szymański przyznaje, że jest fanem piłki nożnej, a gry wideo to coś, co uwielbia. Połączenie tych obu pasji poskutkowało zamiłowaniem do serii komputerowych gier sportowych o tematyce piłki nożnej – FIFA. Sam udział w turnieju miał sprawdzić jego wirtualne umiejętności.

- Widziałem, że w zabawie bierze udział kilku moich znajomych, więc postanowiłem sam sprawdzić swoje umiejętności – mówi Szymański. – Od początku cała inicjatywa wydała mi się świetnym pomysłem. Wielkie brawa dla chłopaków za samą ideę – dodaje.

Finalista podkreśla, że mimo pewnych kłopotów technicznych, udział w wirtualnej zabawie był naprawdę fajną przygodą.

- Pomimo problemów technicznych, niezależnych od organizatorów udało się dograć turniej do końca. Chłopaki informowali nas o wszystkim na bieżąco, znali także odpowiedź na każde nasze pytanie – mówi zwycięzca wirtualnej rozgrywki. – Organizacja rozgrywki była na najwyższym poziomie. I mam pewność, gdy tylko nadarzy się okazja, wezmę udział w kolejnej edycji turnieju organizowanej przez Tele Premium.


Jakub Kostrzewa - zdobywca III miejsca (fot. Walentyna Juszczak) 


Łukasz Różański - zdobywca IV miejsca (fot. Walentyna Juszczak) 

Walentyna Juszczak

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

A może na camping?

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych

Karczek długodojrzewający

Absolutorium na powitanie lata

Weekendowe atrakcje sportowe w Skierniewicach

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...