z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2020 | 15:46 komentarzy 1

(fot. Anna Kraćkowska )

W paczuszce znajdują się trzy białe maseczki i kartonik z życzeniami zdrowia od burmistrza. Pakiety trafiają do mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Akcja zainicjowana przez Urząd Miasta trwa. 

Urząd Miasta zakupił początkowo 15 tysięcy maseczek, które miały trafić do mieszkańców. Ich dystrybucja rozpoczęła się w miniony czwartek (16.04). Pakiety zaczęli rozwozić Strażnicy Miejscy. W akcję włączyli się także miejscy radni, którzy przesyłki dostarczali mieszkańcom w swoich okręgach wyborczych. Wczoraj (21.04) maseczki odebrała Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. 

- Mamy informację, że maseczki otrzymali już mieszkańcy osiedla Zamkowa Wola i 9 Maja - mówi wiceburmistrz Artur Piotrowski. - Do końca tygodnia powinniśmy dotrzeć z pakietami do wszystkich mieszkańców. 

Urząd czeka na dostawę kolejnej partii zamówionych maseczek. 

- Jutro mają dojechać dodatkowe 2 tysiące i już zamówiliśmy kolejne dwa - wylicza wiceburmistrz. - Chcemy mieć pewien zapas. Szacujemy, że łącznie do mieszkańców trafi około 20 tysięcy maseczek. 

PRZYPOMINAMY:

Gdzie obowiązkowo musimy mieć zasłonięty nos i usta?

– w środkach publicznego transportu zbiorowego,

– w samochodach, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie,

– w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach,

– na terenach zieleni, w szczególności w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na terenie plaż,

– na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej.

Gdzie nie obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust?

– w mieszkaniach,

– w miejscach pracy (chyba, że są to obiekty handlowe, obiekty kultu religijnego, drogi, place, ogrody zoologiczne i inne miejsca gdzie obowiązek taki istnieje),

– w samochodach i pojazdach przeznaczonych konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, jeśli poruszają się nimi osoby wspólnie zamieszkujące,

Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy dzieci poniżej 4 lat, osób, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu z trudności w oddychaniu, osób niezdolnych do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

Służby mundurowe mogą żądać odkrycia ust i nosa podczas legitymowania, po to by zweryfikować tożsamość kontrolowanej osoby.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~XxX 1 3 miesiące temu

  Dlaczego tylko miasto? A co z resztą gminy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.295 sekundy