Najciekawsze spojrzenia zza okna

14-letnia Julia Włodarska z miejscowości Białogórne wygrała konkurs fotograficzny „Spojrzenie zza okna”. Do wspólnej zabawy zaprosił mieszkańców powiatu rawskiego Miejski Dom Kultury.

Na konkurs wpłynęło 49 prac (w tym jedno zdjęcie, którego uczestniczka ma 11 lat, a zgodnie z regulaminem foto zabawa adresowana była do osób w wieku 12+). Wykonali je mieszkańcy powiatu rawskiego. Co przedstawiały zdjęcia? Spojrzenia „zza okna”, czyli dokumentujące widoki najbliższego otoczenia – panoramy miasta, zachody słońca, kwitnące drzewka – pod blokami i w sadach, pupili.

- W myśl zasady „zostań w domu” zachęcaliśmy do tego, aby dostrzec piękno tego, co widzimy za oknem – mówi Grzegorz Klimczak, dyrektor MDK. – Niektórzy zinterpretowali temat dosłownie i wykonali zdjęcia właśnie wyglądając przez okno. Inni wyszli do przydomowego ogródka czy sadu. Pojawiło się również ciekawe ujęcie odbicia w oknie sklepowym. Liczyliśmy na kreatywność uczestników naszej foto zabawy i się nie zawiedliśmy.

Konkurs oceniano trzytorowo. W pierwszej kolejności zdjęcia trafiły do jurorów powołanych przez Miejski Dom Kultury.

- Każdy juror otrzymał pakiet zdjęć ponumerowanych od 1 do 48 – tłumaczy dyrektor Klimczak. – Ich zadaniem była ocena każdego zdjęcia. Przyznawali punkty od 1 do 5. Kiedy otrzymałem listy z przyznanymi punktami, zsumowałem je i w ten sposób otrzymaliśmy wyniki. Warto zaznaczyć, że różnica między poszczególnymi miejscami wyniosła zaledwie jeden punkt.

Wieczorem zdjęcia zostały opublikowane na facebook’owym profilu MDK-u. Tym samym ruszyło głosowanie na najlepsze zdjęcie – zdaniem internautów. Rywalizacja była zacięta niemal do samego końca wyznaczonego terminu (północ 26.04). Użytkownicy sieci zostawili pod zdjęciami dokładnie 4866 interakcji! W tym na najlepsze trzy zdjęcia – 1427 interakcji. Ostatecznie najwięcej lajków – 649 – otrzymała Urszula Jankowska i to ona zdobyła wyróżnienie internautów.

Dodatkowe upominki dla uczestników konkursu przygotowali także patroni medialni konkursu, czyli nasza redakcja oraz redakcja portalu KochamRawę.pl. Część nagrody to publikacja najlepszych zdjęć na łamach naszego tygodnika. Kiedy będzie można odebrać pozostałe?

- Prosimy o cierpliwość – podkreśla dyrektor Klimczak. - W tej chwili MDK jest zamknięty dla odwiedzających. Zapewniam, że gdy tylko sytuacja się unormuje i wrócimy do pracy, nagrody będą do odebrania. Laureaci zostaną wcześniej poinformowani o terminie ich wręczenia.

I miejsce - Julia Włodarska

II miejsce - Monika Jączak (z lewej), Łukasz Skoneczny (z prawej)

III miejsce - Karolina Sępińska (z lewej), Urszula Jankowska (z prawej)

Wyróżnienie - Sylwester Woźniak (z lewej), Szymon Górzyński (z prawej)

Nagroda Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy – Jerzy Koprowski (z lewej), Szymon Górzyński (z prawej)

Dyskusja, komu przyznać wyróżnienie Głosu była długa i burzliwa. Ostatecznie postanowiłyśmy docenić autorów dwóch fotografii. Zdjęcie Szymona Górzyńskiego, który pokazał kwitnącą gałązkę na tle zachodzącego słońca po prostu nas urzekło. Dobrze wykonane technicznie, ładnie doświetlone, dokumentujące ulotną chwilę – jedną z najpiękniejszych o tej porze roku w sadzie, z których zresztą gmina Sadkowice słynie. Zdjęcie Jerzego Koprowskiego z kolei doceniłyśmy za pomysł i nieoczywistość w interpretacji. Wpisuje się w temat „zza okna”, choć sklepowego. Pokazuje Rawę – choć w odbiciu – wierzymy, że nie krzywym ;) Poza tym zdjęcie wpada w oko, bo autor jako jedyny ze wszystkich postawił na fotografię czarno-białą.

Nagroda KochamRawe – Tomasz Adamczyk

Nagroda internautów – Urszula Jankowska - 649 głosów (do momentu oficjalnego zakończenia głosowania)

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Mazowsze zdało egzamin

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan