Pawełek Woszczyk przyszedł do biblioteki z tatą. Właśnie został czytelnikiem MBP dla dzieci i zabrał do domu pierwsze wypożyczone książki. Zdradził, że będzie czytał młodszym braciom

Pawełek Woszczyk przyszedł do biblioteki z tatą. Właśnie został czytelnikiem MBP dla dzieci i zabrał do domu pierwsze wypożyczone książki. Zdradził, że będzie czytał młodszym braciom (fot. Anna Kraćkowska )

Ponad 850 książek wypożyczono w pierwszym tygodniu po wznowieniu działalności w oddziale dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.

Kolejek nie było, ale na brak pracy bibliotekarki również nie narzekały. Czytelnicy z niecierpliwością czekali, by drzwi książnicy ponownie się otworzyły. Najwięcej osób odwiedziło książnicę w poniedziałek i wtorek – odpowiednio odnotowano 276 i 280 zwrotów oraz 234 i 239 wypożyczeń.

- Zazwyczaj odwiedzają nas rodzice naszych czytelników, choć zdarza się, że do biblioteki zagląda cała rodzina – mówi Katarzyna Kwapisiewicz.

Na razie czytelnicy nie mogą buszować między regałami. Chętnie korzystają więc z podpowiedzi bibliotekarek.

- Kiedy biblioteka była zamknięta dla czytelników, miałyśmy czas na wprowadzenie do księgozbioru nowych, dopiero zakupionych pozycji – tłumaczy pani Katarzyna. – To one zniknęły z półek w pierwszej kolejności.

Do końca tygodnia czytelnicy zabrali do domu ponad 850 pozycji. Zwroty trafiają do kwarantanny. Panie zastawiają nimi półki ustawione w czytelni, która aktualnie nie jest dostępna dla czytelników. Dopiero po minimum trzech dniach oddane książki mogą wrócić na swoje miejsce lub ponownie zostać wypożyczone.

- Zachęcamy do zamawiania książek poprzez naszą stronę internetową lub drogą mailową – podpowiada Katarzyna Kwapisiewicz. – Nie zdarzyło się, żebyśmy musiały kogoś upomnieć za brak rękawiczek czy maseczki. Dziękujemy naszym czytelnikom za wyrozumiałość i stosowanie się do nowych wytycznych.  

W bibliotece obowiązują nowe godziny pracy. Książnicę przy placu Piłsudskiego można odwiedzić od poniedziałku do piątku między 9.00 a 17.00.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Firma to przede wszystkim ludzie

Koktajl z borówki amerykańskiej

Finał Miejski cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Sałatka z pomidorami, brzoskwiniami i serem...

Niedzielny marszobieg bialskim sadami [ZDJĘCIA]

Zespół skrzatów Ósemki mistrzem województwa

Komunie 2022: Pierwsza komunia św. w Regnowie

Swoją pracą Wiktor wszystkich zakasował

Znakomita postawa skierniewickich drużyn w...