z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2020 | 15:31 komentarzy 1
Barbara Szkopińska prezes Bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyznaje, że zajęcia dla seniorów są bardzo ważne, dziś niestety kontakt z nimi z powodu pandemii jest utrudniony.

Barbara Szkopińska prezes Bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyznaje, że zajęcia dla seniorów są bardzo ważne, dziś niestety kontakt z nimi z powodu pandemii jest utrudniony. (Justyna Napierała)

Telefon może uratować życie, mówi Barbara Szkopińska dyrektor Biblioteki w Białej Rawskiej, prezes Stowarzyszenia Bialski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

– W pandemii nasi seniorzy cierpią, szczególnie zaś ci którzy mieszkają samotnie – dodaje.

– Jesteśmy dla nich choćby telefonicznie – mówi.

Uniwersytet nie organizuje zajęć online, bo większość seniorów ma problem z poruszaniem się w sieci, ale udało się część osób zaangażować do wspólnego szycia maseczek.

Powstało 5700, trwało to 21 dni. Pracowało jednocześnie 15 osób, a w sumie 44. Jedni byli odpowiedzialni za szycie, inni za prasowanie.

Gmina dostarczyła materiały potrzebne do wykonania maseczek.

To jakaś forma pomocy, bo seniorzy bardzo cierpią w koronawirusie.

Osoby starsze potrzebują kontaktu w pandemii szczególnie. Czekają już na otwarcie ponownie Bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia to mobilizacja do tego, by wyjść z domu, najstarsza ze studentek ma ponad 80 lat.

Seniorzy do tej pory brali udział w warsztatach muzycznych, plastycznych, fotograficznych. Spotykają się z kosmetyczką, sporadycznie są także wykłady.

Zajęcia mobilizują, miesiąc to koszt 10 złotych. Dla osób mieszkających w pojedynkę, spotkania to wybawienie i ucieczka od samotności, która potrafi zabić.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lavinia 1 2 miesiące temu

  Dobry pomysł to podstawa, A Pani Basi, ich nie brakuje. Dużo zdrowia, cierpliwości i miłości przesyłam dla wszystkich z SBUTW.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2587 sekundy