Jedna z toporowych sesji RGP w wersji on-line. Ekipa agentów FBI na tropie seryjnego mordercy

Jedna z toporowych sesji RGP w wersji on-line. Ekipa agentów FBI na tropie seryjnego mordercy (fot. Topory )

Grają w brydża, proponują dni tematyczne i wyzwania taneczne. Wszystko on-line. Topory rozwijają skrzydła w internecie.

Zaczęli od testów. Na sobie. – Sesje RPG w wersji on-line nie są nowym wynalazkiem. Sporo osób grało tak wcześniej, ale my nigdy – mówi Hubert Jankowski, prezes Stowarzyszenia Topory. – W Rawie mogliśmy szybko zorganizować spotkanie i taka forma sesji bardziej nam odpowiadała. Ludzie z naszych oddziałów w Warszawie, Tomaszowie i Opocznie grywali jednak w sieci i to oni nakreślili nam kierunek, pokazali jak to dobrze zrobić.

Kontakt jest ważny, ale…

Hubert przyznaje, że taka forma gry dla większości członków stowarzyszenia to nowość. Plusem jest możliwość wykorzystania multimediów – grafik, zdjęć, sterowania muzyką.

- Przez kamerki zdecydowanie trudniej jest obserwować ludzkie reakcje – tłumaczy Jankowski. – Dobry mistrz gry musi pilnować tego, żeby nikt się nie nudził, odpowiednio dzielić uwagę na sesji na poszczególnych graczy. Na żywo obserwuję mowę ciała graczy, ich gestykulację i to mi wystarcza, aby wiedzieć kiedy przyspieszyć lub zwolnić akcję. Empatia wobec graczy jest większa i tego brakuje mi najbardziej. - Mam poczucie, że uczę się RPG-ów trochę od nowa – dodaje prezes Toporów. – Nie czuję się w nich jeszcze na tyle dobrze, żeby zgłosić sesję na konwent ogólnopolski, chociaż w tradycyjnej formie robię to od lat.

Grają w karty, słuchają muzyki

Sporym zainteresowaniem cieszy się liga brydżowa, która ruszyła wraz z początkiem maja. Na listę wpisało się blisko 30 osób. Cały czas można się dopisać. Rozgrywki prowadzone są poprzez popularny serwis kurnik.pl. – Nie wprowadziliśmy sztywnej siatki rozgrywek – zaznacza Hubert. – Ludzie sami dobierają się w pary i podsyłają nam wyniki rozgrywek. My liczymy punkty i publikujemy ranking. Zwycięzców poznamy na koniec roku, ale bardziej chodzi nam o dobrą zabawę, miłe spędzenie czasu, niż zażartą rywalizację.

Topory zachęcają także do wspólnego słuchania muzyki. Sami zorganizowali dwa koncerty – Tomasza Groma Paciorka oraz duetu wspomnianego artysty z Piotrem Kostkiem-Godeckim. Można je było obejrzeć na fanpage’u Rawa Gra Szanty, gdzie wciąż są dostępne.

- Współpracujemy także z grupą Wirtualny Pub, która zajmuje się organizacją koncertów szantowych, piosenki poetyckiej i turystycznej. To klimaty szczególnie nam bliskie, dlatego chętnie te inicjatywy promuje i streamingujemy na naszych kanałach – wyjaśnia Hubert Jankowski.

Topory wznowiły także działalność Klubu Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki. Oczywiście nie w swojej siedzibie a on-line. Propozycje na kolejne dni publikowane są na fanpage'u Stowarzysznia. Większość z nich odbywa się na platformie discord

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.9103 sekundy