z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 maja 2020 | 21:03 komentarzy 1
Szpital dysponuje obecnie nowoczesnym sprzętem endourologicznym i laparoskopowym – mówi dr Mariusz Klincewicz, dyrektor ds. medycznych.

Szpital dysponuje obecnie nowoczesnym sprzętem endourologicznym i laparoskopowym – mówi dr Mariusz Klincewicz, dyrektor ds. medycznych. (fot. Anna Popłońska)

Nowotwór nerki i pęcherza moczowego, kamicę i inne schorzenia układu moczowo-płciowego można leczyć w szpitalu św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Przyjęcia pacjentów ze schorzeniami urologicznymi odbywają się na bieżąco, bez zbędnych kolejek i bezpłatnie w ramach gwarantowanych świadczeń NFZ.

Choroby układu moczowego stały się w ostatnich latach prawdziwym społecznym problemem – zwłaszcza wśród mężczyzn. Każdego roku w Polsce notuje się ok. 15 tysięcy chorych na raka prostaty, a specjaliści twierdzą, że ta liczba będzie rosła. Czynnikiem zwiększającym śmiertelność chorych z nowotworami układu moczowo-płciowego jest zbyt późno stawiana diagnoza i przedłużające się oczekiwanie na specjalistyczne leczenie.

– Tymczasem nasz szpital dysponuje obecnie nowoczesnym sprzętem endourologicznym i laparoskopowym. Mamy również urologiczny laser holmowy, który doskonale sprawdza się w szybkim i nieinwazyjnym leczeniu kamicy układu moczowego, łagodnego rozrostu prostaty czy nowotworów układu moczowego. Wykonujemy zabiegi endoskopowe, zabiegi operacyjne laparoskopowe i klasyczne oraz zabiegi pod kontrolą USG – wylicza dr Mariusz Klincewicz, dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Od maja w rawskiej placówce można leczyć m.in. kamicę moczową, łagodny rozrost gruczołu krokowego (prostaty, stercza), zwężenia cewki moczowej, nowotwory nerki, pęcherza moczowego, prostaty i jąder. Ponadto lekarze przyjmować będą chorych na wodonercze, torbiele nerek czy wodniaka jądra.

– Od dawna planowaliśmy rozszerzyć ofertę szpitala o leczenie chorób układu moczowo-płciowego – przyznaje Małgorzata Leszczyńska, dyrektor placówki. - Wiemy, że na terenie powiatu jest na to duże zapotrzebowanie. Wielu pacjentów cierpiących na dolegliwości urologiczne było dotychczas zmuszonych do korzystania z pomocy innych ośrodków lub innych niż urolodzy specjalistów. Teraz to się zmieni.

Obecnie nie ma żadnego problemu z dostaniem się do specjalisty urologa w rawskim szpitalu. Pacjenci mogą wybrać dowolny termin wizyty.

– Dolegliwości urologiczne to takie problemy, których często ze względu na stopień dyskomfortu nie da się zignorować i przeczekać. Dlatego przyjmujemy pacjentów nawet w trakcie obecnej wzmożonej czujności epidemiologicznej – mówi Małgorzata Leszczyńska. - Nasz szpital szybko dostosował się do wymogów Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wytycznych ministerstwa zdrowia. Wprowadzone zostały standardy i rygory bezpieczeństwa pozwalające bezpiecznie leczyć każdego zgłaszającego się pacjenta. Zapewniamy maksimum ochrony zarówno chorym jak i personelowi medycznemu.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~d 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pani Dyrektor to ma fantazję szkoda, że odsyłacie tylko pacjentów do innych szpitali bo się koronawirusa boicie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2634 sekundy