z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2020 | 08:01 komentarzy 1

(fot. Anna Kraćkowska)

Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej z ul. Solidarności nie zostanie przebudowane. Tak jak pięć innych, wybranych przez urzędników, które miały być doświetlone i lepiej oznakowane.

Żaden z sześciu wniosków złożonych przez miasto i powiat do ministerialnego programu „Bezpieczne przejścia dla pieszych” nie otrzymał dofinansowania. Urzędnicy liczyli łącznie na 200 tys. złotych.

Powiatowi drogowcy uznali, że do poprawienia są przejścia przy Szkole Podstawowej nr 1, przy komendzie policji i przy skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej z ul. Solidarności. Wszystkie miały zostać doświetlone. Chodziło przede wszystkim o to, by pieszy był lepiej widoczny dla kierowców. Oświetlenie miało być montowane na niższej wysokości niż lampy uliczne, po lewej stronie pieszego stojącego przy przejściu.

W planach była budowa wyniesionego przejścia przy „Jedynce” i przy skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej z ul. Solidarności. Przy komendzie policji zamiast progu miały być tzw. linie wibracyjne.

Wniosek obliczony na 100 tys. złotych nie został jednak zakwalifikowany do dofinansowania.

Bez ministerialnej kasy nie ma większych szans na to, by choć jedno z wybranych przejść dla pieszych zostało poprawione.

Wiadomo natomiast, że do końca czerwca zostaną pomalowane wszystkie przejścia w mieście.

Urzędnikom ratusza też nie udało się uzyskać dofinansowania na doświetlenie trzech przejść w ramach tego samego programu. Tym razem wybrano pasy przy ul. Południowej, ul. Łowickiej (przy wyjeździe z ul. Krzywe Koło) i ul. Słowackiego.

– Jeśli pod koniec roku będą możliwości finansowe i techniczne, być może uda nam się je doświetlić – mówi Artur Piotrowski, zastępca burmistrza Rawy Mazowieckiej.

W pierwszej edycji programu miasto dostało dofinansowanie na przebudowę przejść przy ul. Słowackiego, Jerozolimskiej i Warszawskiej.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~w 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  No i dobrze niech burmistrz i starosta z własnych budżetów to zrobią a nie czekają tylko na kasę z zewnątrz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2817 sekundy