Sztukę pokazują w sieci

Charakterystyczne grafiki Kamila Dziubińskiego są dobrze znane miłośnikom sztuki. Miejski Dom Kultury zorganizował kolejną wystawę prac młodego artysty. W całości można ją zobaczyć w sieci. Kolejny wernisaż on-line, już dziś!

To nowy pomysł placówki. W związku z pandemią, działalność wystawiennicza w mini galerii na holu została zawieszona. MDK nie chciał jednak pozbawiać mieszkańców kontaktu ze sztuką. Zaproponował wystawę wirtualną. Na pierwszej można zobaczyć grafiki Kamila Dziubińskiego.

Kamil Dziubiński to urodzony w 1991 roku artysta-amator. Tworzy niezwykłe grafiki w unikatowym, opracowanym przez siebie stylu. Kamil choruje bowiem na rdzeniowy zanik mięśni typu Duchenne’a. Jest to choroba postępująca i niestety nieuleczalna. Swoje prace tworzy metodą jednego palca, którym jest w stanie prowadzić kursor na monitorze komputera.

Choć rawianin tworzy zaledwie od kilku lat, ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace można było podziwiać, m.in. w Muzeum Ziemi Rawskiej, Powiatowej Bibliotece Publicznej, siedzibie Fundacji „Fideo” oraz oczywiście w Miejskim Domu Kultury. Warto wspomnieć, że Kamil mimo swojej niepełnosprawności brał udział w wielu przedsięwzięciach kulturalnych, m.in. Festiwalu Frankofonia czy Włoskie Podwórko. Ponadto, jego grafika przedstawiająca Ignacego Paderewskiego reklamowała w prasie francuskiej wieczór patriotyczny zorganizowany w mieście Nancy dla francuskiej Polonii. Kamil prowadzi stronę internetową StardustArt. Można tu zobaczyć jego grafiki. Jest także miłośnikiem kina. Pisze blog poświęcony tej tematyce, zatytułowany - „Spojrzenie Filmowe”. Jego recenzje cyklicznie publikowane są w naszym tygodniku.

Rawianin jest podopiecznym Fundacji „Obudźmy nadzieję”. Należy do Nieformalnego Stowarzyszenia Artystów i Twórców Rawskich.

Więcej grafik Kamila można zobaczyć na stronie internetowej MDK

- Kamil był pierwszym artystą, którego prace pokazaliśmy na wirtualnej wystawie – mówi Grzegorz Klimczak, dyrektor MDK. – W piątek, 29 maja o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejny wernisaż on-line. Na naszej stronie, a także naszym facebook’owym profilu będzie można zobaczyć „mikro-sztuki”, czyli wystawę projektów biletów na różne wydarzenia organizowane przez naszą placówkę. Ich autorem jest współpracujący z nami od dawna grafik Grzegorz Matyszewski.

Chcesz on-line zaprezentować swoją twórczość? MDK jest otwarty na propozycje i zachęca do kontaktu. Placówka wciąż pozostaje zamknięta dla gości, więc na razie telefonicznie - pod numerem 46 815 47 13 lub mailowo pisząc na adres: mdkrawa@interia.pl.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Uwierzyła, że dzwoni policjant, a potem...

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

Honory dla ikony Wilkowic. Ma posłuch wśród...

Udostępnił auto pracownikowi. Dostał mandat

Bądźmy widoczni – po zmroku

Uczucie wyznane na blisko 600 listach! Dalej...

„Mazowsze. Wiadomości z regionu”

Biblioteka w Białej ma darmowe kody do ebooków

To tyle jest warte? O swojej kolekcji opowiada z...