(fot. Joanna Kielak)

Od poniedziałku (1.06) Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych będzie działało w nowej siedzibie – w Dziennym Domu Seniora przy ul. Warszawskiej 12.

W pomieszczeniach Dziennego Domu Seniora do dyspozycji organizacji przeznaczono salę o powierzchni 34 m kw. wyposażoną w sprzęt biurowy i zaplecze kuchenne. Lokal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z pomieszczeń można korzystać od poniedziałku do piątku, od godz.16.00 do 21.00 oraz w soboty, od godz. 8.00 do 21.00.

RCOP jest otwarty dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. 

Nadzór nad korzystaniem z pomieszczeń Centrum sprawuje Teresa Sekuter, pracownik wydziału edukacji i spraw społecznych rawskiego urzędu miasta (tel. 46 814 37 69).

Dostęp do wszystkich usług oferowanych przez Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych jest bezpłatny.

RCOP zostało uruchomione w styczniu ubiegłego roku w wynajmowanym pomieszczeniu przy ul. Armii Krajowej. Przygotowania do otwarcia zaczęły się wiele miesięcy wcześniej.

Uruchomienie, wyposażenie oraz działalność RCOP, którego celem jest rozwój lokalnego sektora pozarządowego to jeden z projektów wpisanych do Lokalnego Programu Rewitalizacji Rawy. To właśnie w Centrum odbywały się spotkania informacyjne, szkolenia, warsztaty dla organizacji pozarządowych.

– W nowej lokalizacji organizacje będą też miały do dyspozycji tereny zielone na tyłach budynku – mówi Teresa Sekuter. – To doskonałe miejsce na przykład na spotkania integracyjne w plenerze. Organizacje, które teraz będą korzystały z pomieszczeń RCOP muszą pamiętać o obowiązującym reżimie sanitarnym. Na razie w pomieszczeniu w jednym czasie nie może przebywać więcej niż 12 osób.


 


 

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2877 sekundy