SADKOWICE. Dostali dyplomy za czytanie książek

(fot. GBP w Sadkowicach )

Cieszyła ich każda naklejka z delfinkiem. Nie mówiąc o uroczyście wręczonym dyplomie. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkowicach zyskała dzięki akcji „Mała książka-wielki człowiek” stałe grono najmłodszych czytelników.

Ogólnopolski projekt dla najmłodszych czytelników realizowany jest od ubiegłego roku w głównej siedzibie gminnej książnicy oraz jej filii mieszczącej się w podstawówce w Lubani. – Oczywiście na czas ogłoszenia stanu epidemii zawiesiłyśmy jego realizację, bo zgodnie z wytycznymi biblioteki były zamknięte – mówi Gabriela Stępniak, kierownik GBP w Sadkowicach. – Mamy jednak jeszcze do rozdania ponad dwieście wyprawek dla małych czytelników. 

„Czytelniczą Wyprawkę” może otrzymać dziecko urodzone w latach 2014-2017. Warunek – musi zostać czytelnikiem. W skład wyprawki wchodzi książka, poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika. Po wizycie w książnicy i wypożyczeniu minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego maluch otrzyma specjalną naklejkę. Zostanie ona wklejona do karty. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

- Akcja na pewno zachęciła najmłodszych do częstszego odwiedzania biblioteki – ocenia pani Gabriela. – Spodobały im się delfinki, które wklejałam im do karty. Z niecierpliwością czekały, kiedy karta się zapełni i otrzymają pamiątkowy dyplom. Zauważyłam, że dużo frajdy sprawia im również to, że sami mogą wybrać sobie z półki książkę, którą chcą zabrać do domu.

Czytelnicze wyprawki odebrało już 106 dzieci. Bibliotekarki wręczyły także 57 dyplomów. Obydwie biblioteki ponownie zostały otwarte. Akcja „Mała książka – wielki człowiek” jest więc kontynuowana. Do rozdania jest jeszcze ponad 200 upominkowych pakietów. Czytelniczy projekt realizuje Instytut Książki.

Mali czytelnicy GBP w Sadkowicach (fot. GBP w Sadkowicach)

Dyplomy odebrali też mali czytelnicy, którzy książki wypożyczają w filii gminnej książnicy - bibliotece w Szkole Podstawowej w Lubani (fot. Biblioteka SP w Lubani)

Godziny pracy GBP w Sadkowicach

(tel. 46 815 60 55 lub 781 859 130)

poniedziałek 12.00-16.00

wtorek 9.00-13.00

środa 12.00-16.00

czwartek 9.00-13.00

piątek 12.00-16.00

Filia biblioteki w Szkole Podstawowej w Lubani otwarta jest w każdy wtorek i czwartek między 9.00 a 11.00.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Firma to przede wszystkim ludzie

Koktajl z borówki amerykańskiej

Finał Miejski cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Sałatka z pomidorami, brzoskwiniami i serem...

Niedzielny marszobieg bialskim sadami [ZDJĘCIA]

Zespół skrzatów Ósemki mistrzem województwa

Komunie 2022: Pierwsza komunia św. w Regnowie

Swoją pracą Wiktor wszystkich zakasował

Znakomita postawa skierniewickich drużyn w...