Nowożeńców ucieszyła wiadomość, że na weselu może teraz bawić się do 150 osób. Nie oznacza to jednak, że w ślubie cywilnym może wziąć udział liczna rodzina.

Gdy ogłoszono „odmrażanie” wesel w rawskim Urzędzie Stanu Cywilnego rozdzwonił się telefon.

– Pary dopytywały, ile osób może towarzyszyć nowożeńcom podczas ślubu cywilnego – mówi Olga Stacherska, kierownik USC w Rawie Mazowieckiej. – W przypadku naszego urzędu to maksymalnie 10 osób.

W ceremonii biorą udział państwo młodzi, świadkowie, kierownik (lub zastępca) USC. Po odliczeniu tych, bez których uroczystość nie mogłaby się odbyć, dla gości pozostaje jedynie pięć wolnych miejsc.

Biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy więcej osób nie zmieści się w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury. Uczestnicy uroczystości wciąż powinni zakładać maseczki. Przed wejściem do sali trzeba zdezynfekować ręce.

W marcu odbyło się pięć ślubów cywilnych. Z kwietniowych terminów nowożeńcy zrezygnowali. Zgodnie z nowymi wytycznymi w rawskim USC odbyły się dwa śluby. Kolejna uroczystość jest zaplanowana na najbliższą sobotę.

Ceremonie, przynajmniej do końca roku będą odbywały się w MDK-u. Sala ślubów w ratuszu została zamknięta na czas remontu.

– Mamy potrzebne ekspertyzy, a także projekt remontu – wylicza Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Pozostały nam jeszcze uzgodnienia prac z konserwatorem zabytków. Liczymy się z tym, że formalności mogą potrwać dłużej niż samo wykonanie zadania..

W sali ślubów trzeba wykonać nową podłogę i odnowić ściany. W budżecie miasta na remont zapisano w tym roku 100 tys. złotych.

 

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2901 sekundy