(fot. KPP Rawa Mazowiecka)

To był niecodzienny widok. Policjanci z rawskiej komendy pompowali przy zamku. Wszystko po to, by wesprzeć akcję ratowania życia 1,5 rocznego chłopca. Wojtuś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Usłyszeli, że potrzeba 9 000 000 zł, by ratować życie dziecka. Nie zastanawiali się, podjęli wyzwanie. Jasnym jest, że spuszczenie nieco pary z wizerunku srogich mundurowych i wysiłek przed kamerą ma sens.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej podjęli wyzwanie #Gaszynchallenge. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na leczenie chłopca.

Od czego tutaj zacząć? Od opisania czym jest potwór kryjący się pod trzema literami - SMA, który zaatakował nasze maleństwo? Czy od respiratora czuwającego nad każdym oddechem Wojtusia, niczym elektroniczny anioł stróż? A może od ponad 9 milionów złotych, które musimy jak najszybciej zdobyć, żeby dać synkowi największą szansę w tej nierównej walce ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem? Oto historia nieprzespanych nocy, wylanych litrów łez, ciągłego strachu i bezradności, która paraliżuje,  odbierając chęć do życia… Prosimy, pomóż nam dopisać do niej szczęśliwe zakończenie... - napisali rodzice na portalu, prosząc o wsparcie zbiórki. Popłynęły pieniądze. Pomysłów, by zachęcić do dołączenia do zbiórki nie brakuje. Mundurowi z Rawy Mazowieckiej przystąpili do rzuconego im wyzwania. Spotkali się na terenie Zamku Książąt Mazowieckich, by wesprzeć małego Wojtusia w walce z SMA. - Policjanci wykonali 10 pompek, co jest jednym z zadań challengu. Zebrane pieniądze będą naszym wkładem w walkę o zdrowie Wojtusia. Zachęcamy do dokonywania wpłat na rzecz chorego chłopca. Dziękujemy za nominację Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach - mówi Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Nasi policjanci oczywiście zadbali, by łańcuszek nie został przerwany.
Wyzwanie rzucili kolegom z:

 • Komendy Powiatowej Policji w Opocznie

 • Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim

 • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej

http://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2946 sekundy