fotoreportaże

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lipca 2020 | 19:50 komentarzy 36



Małgorzata Trzaskowska ruszyła w Polskę, by wesprzeć kampanię męża. W kawiarni  w rynku spotkała się z aktywnymi kobietami. Rozmawiały o roli pierwszej damy w życiu publicznym, dyskutowały o polskiej szkole i konieczności przystosowania programu nauczania do potrzeb rynku pracy.

Skierniewiczanki zwracały uwagę na sytuację kobiet samotnie wychowujących dzieci i problemie z egzekwowaniem zasądzonych alimentów od byłych mężów. Podnosiły również potrzebę dotarcia do kobiet z grupy 40 plus, by te nie pozostawały poza rynkiem pracy.

Przy kawie mówiły o bolączkach współczesnych kobiet – dyskryminacji na rynku pracy, panującym przyzwoleniu na seksistowskie zachowania na uczelniach i w miejscu pracy.

Sama o sobie Małgorzata Trzaskowska mówi: „Dumna Ślązaczka, oddana Warszawianka. Zaangażowana społecznie, zwłaszcza w prawa kobiet, edukację i wyrównywanie szans".

Zacznijmy od wychowania dzieci. Zmiany muszą się zacząć w naszych domach. Jeśli chodzi o zmiany systemowe, to pragnę, by kobiety miały swojego rzecznika – mówiła w Skierniewicach. –

Moim marzeniem jest zmniejszenie podstawy programowej w polskich szkołach i prowadzenie zajęć bardziej praktycznych, by dzieci miały i więcej przyjemności z nauki, ale by również więcej wiedzy wynosiły z praktyki. Moja córka przeszła ostatnią deformę oświatową. Jest w pierwszej klasie licealnej. To co przeżyliśmy to zgroza! Zmiany w oświacie nie powinny się dziać bez udziału nas, rodziców.

Anna Urbanowicz (na fot.), działaczka antykomunistycznej opozycji internowana w Ośrodku Odosobnienia dla Kobiet w Gołdapi przypomniała, jak wielką rolę w życiu społecznym i politycznym kraju pełniły kobiety. Stwierdziła: – Niestety w Polsce zapanował sprzyjający klimat, by kobiety były gorzej traktowane. Wskazuje się im ich miejsce, proszę wybaczyć, ale to jest filozofia kaczorowej władzy. Na to zgodzić się nie możemy.

Małgorzata Trzaskowska zapewniała skierniewiczanki, że nie zamierza milczeć w sprawach ważnych.

– Chcę, by dzieci były edukowane z podstaw przedsiębiorczości. Dziś wkuwają mnóstwo materiału, a gdy chcą podjąć działalność gospodarczą uczą się jej sami od podstaw. Trzeba, by polska szkoła prócz wiedzy, przygotowywała do życia.

W dyskusji podjęty został temat szkolnictwa zawodowego.

Oczywiście zmiany wymagają czasu, stąd chcę, by na początek powstawały miasteczka biznesowe, przestrzenie, gdzie dzieci mogą się uczyć ekonomii – mówiła Małgorzata Trzaskowska.

Elżbieta Radziszewska, do 2019 roku poseł (sześć kadencji), była marszałek sejmu na pytania o to, czego skierniewiczanki oczekują od żony kandydata na prezydenta powiedziała: – Rzeczy ważnych. Po pierwsze, by nie milczała. Nie chcemy niemej pierwszej damy. Mówiąc Małgorzacie Trzaskowskiej o Skierniewicach podkreśliła: – To miasto silnych, zaangażowanych w życie społeczne, przedsiębiorczych kobiet. To tu powstał projekt Miasto Kobiet. Wolą naszą jest, by w 2021 gościem imprezy była Pierwsza Dama. To właśnie tu tygodnik „Głos” wręcza statuetkę Kobiecie Roku, zwraca uwagę na działalność nieprzeciętnych pań. Skierniewice są przykładem takiego miasta, gdzie kobiety mają wpływ na otaczającą rzeczywistość. Przedsiębiorcze i aktywne – mówiła Elżbieta Radziszewska.


Natalia Mazurkiewicz
, zwróciła się do Małgorzaty Trzaskowskiej z problemem dyskryminujących zachowań, seksistowskich postaw wykładowców wyższych uczelni.

Jestem studentką Politechniki Warszawskiej, jestem na wydziale Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Problem, który istnieje na uczelniach technicznych to wszechobecny seksizm. Proszę sobie wyobrazić, że jeśli kobieta wykładowca akademicki na tej uczelni próbuje na radzie wydziału przekonać do swoich wniosków, a nie jest poparta przez któregoś z mężczyzn – dziekana lub prodziekana, to bardzo często nie jest zwyczajnie wysłuchana.
Znam sytuację gdzie studentka od prowadzącego zajęcia usłyszała, że dopóki on uczy i dopóki on prowadzi te zajęcia to ona nie zostanie inżynierem, bo jest kobietą.

Skierniewiczanka mówi o tym, że próbą samoobrony studentów jest chęć zorganizowania akademickiego centrum zaufania, które będzie wspierało w walce z seksizmem, rasizmem, i wszystkimi izmami, które gwałcą prawa tych ludzi.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 51

 • 28
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 5
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 11
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~eva 0 ponad rok temuocena: 94% 

  a co jej mąż zrobił dla kobiet przez 8 lat poprzednich rządów ? - nic ! Dopiero teraz panie i matki mają lepiej ! Skierniewice murem za DUDĄ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Byt -1 ponad rok temuocena: 57% 

  Nie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mela -2 ponad rok temuocena: 22% 

  Do fedy ., Popatrz co się dzieje u nas w Skierniewicach a nie w Warszawie . Kazdy w swoim gniezdzie rzadzi tak jak chce . a u nas wszystkie spółki obstawione swoimi i to ci nie przeszkadza ? ja wolę zeby wygrał Trzaskowski niż Duda , którym kieruje stary pryk nie zanajacy zycia . Przez casłe zycie utrzymuje sie za nasze nie przeszkadza ci to?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~feda -3 ponad rok temuocena: 96% 

  to, co jest w Warszawie, będzie nie tylko w Skierniewicach, ale i w Polsce. Wystarczy? Proszę przeczytać program trzaskowskiego. Jeżeli Pan jest Polakiem, odda Pan głos na Dudę. W niedzielę bedzie wielki test naszego patriotyzmu. Po prostu. Za plecami Rafala całe PO i promowanie lgbt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~adam -4 ponad rok temuocena: 83% 

  A gdzie nasza była posłanka Dorotka? Pewnie się obraziła na Skierniewiczan, że nie weszła do Sejmu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Roznica -5 ponad rok temuocena: 83% 

  Ona jest wysoka, trzaskowski podobno niski, jakoś 1,72,wiec..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~artur -6 ponad rok temuocena: 86% 

  jaka nasza ja jej nie wybieralem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~smutne -7 ponad rok temuocena: 97% 

  P.Trzaskowska w każdym innym mieście bredzi coś innego . Wynika to chyba ze stresu . Nie jest psychicznie przygotowana na " zaszczyt" , który ją dopadł . Szkoda czasu na analizę tego. Szkoda ,że to temat przewodni . Są ważniejsze sprawy , ale p. Mirgos nie pozwoli . Szkoda!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Feda -8 ponad rok temuocena: 97% 

  Szkoda,że żonka Rafała Trzaskowskiego nie opowiadała o tym jak jej mąż w stolicy najlepsze zlecenia oddaje w ręce niemieckich firm! Może chcę w Wawie drugi berlin!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kobieta Szanowana -9 ponad rok temuocena: 94% 

  Jestem kobietą,skończyłam Politechnikę łódzką,przepracowałam 20lat i nigdy nie czułam się dyskryminowana a obecna władza z wyjątkowym szacunkiem traktuje kobiety.Przede wszystkim kobiety szanujcie się same aby inni Was szanowali.Czy wypada a by kobieta używała wulgarnego języka?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Yt -10 ponad rok temuocena: 94% 

  Tak! Prawa kobiet... Ciekawe, jakie i jakich... Oby prezydent Duda wygrał... Oby... Zobaczcie, kto się kręci wokół Trzaskowskiego... Co to za człowiek...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Polka -11 ponad rok temuocena: 97% 

  Jakby PO wygrało w 2015 roku to w piątek na tym spotkaniu byłyby też muzułmanki. Pan R. T CHCIAŁ PRZYJĄĆ 65 000 UCHODZCOW I to oni byliby teraz beneficjentami wszelkiej maści zasiłków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~qwerty -12 ponad rok temuocena: 93% 

  Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Reymonta w Skierniewicach ul. Mszczonowska 43 a 96-100 Skierniewice robiły za frekwencję ? Doliczyłem się 3 albo 4 Pań. A Pani Anna Urbanowicz już na poprzednich strajkach wolności 1989 się wylansowała i niestety namąciła dużej grupie młodzieży (nie mam zaufania do Pani Anny Urbanowicz)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tomek -13 ponad rok temuocena: 94% 

  Jak pomyślę- kto mógł przyjść a nie przyszedł to widzę że na placu boju o miejsce do fotografa zostały najwytrwalsze. To nic że starsze i zdrowie szwankuje a wnuki tęsknią za babcią. "Totalna opozycja" wymaga poświęceń. Wiem coś o tym. Kuzynka wpadła w depresję, bo dostawała białej gorączki na samo słowo" Duda -Prezydent."

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sdf -14 ponad rok temuocena: 77% 

  Całe szczęście, że jest gro takich wspaniałych Pan, które również walczyły z komuną, które też były internowane, aresztowane, szykanowane ale nie sprzedały swych ideałów jak co poniektóre Panie i przystały do przeróżnych przechrzt typu PO, PSL a co najgorsze SLD...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~artur -15 ponad rok temuocena: 74% 

  DNO I WODOROSTY

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~? -16 ponad rok temuocena: 70% 

  Zgadzam się ze stwierdzeniem , że maseczki szkodzą . Wiele czynników doprowadziło do sytuacji , że ludzie są chorzy , nawet młodzi . Mimo wszystko , zdrowie jest najważniejsze i nadal powinno być w centrum zainteresowania rządzących , choć nie w taki sposób , jak do tej pory . Chodzi mi o to , że w tym szaleństwie była metoda . Nie można o tym tak szybko zapomnieć . Panie o tym nie wspomniały . Moim celem jest uświadomienie , że nie można rzucić starszych , chorych , wykończonych z reżimu sanitarnego , w szok termiczny , to się zemści .Trzeba dać ludziom trochę czasu na dojście do siebie , trochę względnego komfortu. Obiecałam, że spróbuję pomóc . Sama sobie nie poradzę . Może pomoże kobieta ? Mężczyżni nie chcą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rty -17 ponad rok temuocena: 89% 

  Jak te studentki się teraz ubierają. Zapomniała o krótkich spodenkach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ws -18 ponad rok temuocena: 91% 

  Brak szacunku. Wstydziłaby sie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~brak konsekwencji w działaniu! -19 ponad rok temuocena: 79% 

  Farsa ! Temat przewodni w przyszłości , to zmiany w edukacji . Edukacja , już nie zdrowie . Temat zdrowia już przebrzmiały , eleganckie panie bez maseczek! Ok! maseczki nie pasowałyby paniom . Koniec epidemii . Super ! Fachowo to nazywa się ponoć wygaśnięcie społeczne . Nie ma wirusa , można będzie spokojnie bytować w Skierniewicach bez ciepłej wody , bo tak być musi i może . Miasto silnych kobiet , poradzą sobie , są już zdrowe , miesiące reżimu sanitarnego zrobiły swoje . Teraz czas na eksperyment . Czy wykończone , chore kobiety , które widuję na codzień , poradzą. sobie , czy nie ? Gdyby nie reżim , to ludzie żyliby inaczej , po swojemu , może niezbyt zdrowo , ale bez presji psychicznej , która jest najgorsza i bardzo osłabia odporność człowieka . Wtedy byłaby inna sytuacja i inne możliwości .Gdyby te silne kobiety były jeszcze mądre , to może rozeznałyby się w sytuacji z inwestycją EC , która nie jest taka oczywista , jak przedstawiają ją silni mężczyżni głupim kobietom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Niesmak -20 ponad rok temuocena: 95% 

  Maseczki szkodzą, powodują problemy zdrowotne. Widać po zdjęciach, że to przypadkowe spotkanie, wziął żonę to jej zaproponowali kawę. Ale ta kelnerka z gołymi ramionami? Nie, kelnerka by się ubrała.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Foupaux -21 ponad rok temuocena: 88% 

  ODKRYTE RAMIONA i mikrofon w ręku? Wstyd.wstyd.wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Order -22 ponad rok temuocena: 86% 

  Nawet nie potrafili zorganizować spotkania dla kobiet... Pseudogadki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Order -23 ponad rok temuocena: 89% 

  Nawet nie potrafili zorganizować spotkania dla kobiet... Pseudogadki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zosia -24 ponad rok temuocena: 81% 

  A kto tam był na spotkaniu, panie pracujące w bibliotece o przedsiębiorczości zielonego pojęcia nie mają, pani była poseł nie ze Skierniewic, pani Binder której mąż doprowadził Rawent do upadku, platforma nie wróci, nie będzie sprzedawania lub doprowadzania do upadłości polskich przedsiębiorstw, dajcie oddychać prawdziwym przedsiębiorcom nie uwikłanym w konszachty, pozdrawiam ludzi pracy bo o 13,20 to ludzie pracują tym bardziej biznes women

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~majtek -25 ponad rok temuocena: 85% 

  Bindra tez pare razy licytowali,i nic z tego nie wyszlo,KASTA w Skierniewicach ma sie dobrze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~He he -26 ponad rok temuocena: 89% 

  Wszystkie mądre Panie wielkie a do roboty zwykłej idźcie a nie mądrości swoje wygłaszac.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~artur -27 ponad rok temuocena: 69% 

  i tu masz 100 procent racji,same nieroby sie zebraly i zona pierwszego gownojada ,cala Warszawa smierdzi do tej POry.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ooo -28 ponad rok temuocena: 85% 

  No to ładne mi aktywne kobiety na tym zdjęciu i w tej knajpie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~szara -29 ponad rok temuocena: 84% 

  Cóż, warto "ogrzać" się w blasku niedoszłej Pierwszej Damy. I samemu poświecić światłem odbitym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zdziwiona -30 ponad rok temuocena: 83% 

  Tylko co tam robią faceci?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja -31 ponad rok temuocena: 26% 

  Mądra kobieta, zupełnie inna nich dotychczasowa niemowa na stanowisku pierwszej damy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ola -32 ponad rok temuocena: 80% 

  W czym mądra? Nic mądrego nie powiedziała.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ony -33 ponad rok temuocena: 86% 

  Przeciętna. Jak chce być 1 sama, musi zadbać o siebie! Musi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sdf -34 ponad rok temuocena: 76% 

  Drogi Głosie, aż mdli od wazeliny...żegnam ozięble

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Polka -35 ponad rok temuocena: 83% 

  Boże, broń...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Święto kwiatów 2021: Parada (ZDJĘCIA)

Piknik motocyklowy nad zalewem w Skierniewicach

Muzyczne gwiazdy Święta Budowlańca

27. Święto Budowlańca w Skierniewicach...

Tort i honory dla nowego obywatela. Rozpoczęły...

Urwane skrzydło, wywoływało tylko uśmiech...

Wypadek motocyklisty w Skierniewicach (film)