Uloterapia dziś zyskuje na popularności.

Uloterapia dziś zyskuje na popularności. (Justyna Napierała)

Aneta i Jakub Sabat od lat prowadzą pasiekę w Babsku. Mają już ponad 100 pszczelich rodzin. Dziś jednak idą o krok dalej, w Lawendówce posadowili specjalny drewniany domek z pszczołami, który ma działać na ludzi uspokajająco i terapeutycznie. W domku jest bezpiecznie, pszczoły są oddzielone, słychać ich pracę.

–  Pierwsi znajomi już tam byli i sobie chwalili –  dodaje Jakub Sabat.

– Przeczyścili sobie zatoki, co było widoczne, do tego można pozbyć się alergii, ma które dziś cierpi wielu z nas – podkreśla. Pierwsze efekty są już po pierwszej godzinie, zalecanych jest jednak dziesięć seansów. Nie tylko miody są bardzo zdrowe, ale też opary jakie wydają podczas ich produkcji. Teraz jest czas zbiorów.

– Miody mamy najróżniejsze, od wielokwiatowych, po rzepakowe, lipowe. W sąsiedztwie jest duża zabytkowa aleja lipowa, atrakcyjny pożytek, wokoło sporo pól rzepaku, akacje.

Rodzina, swoje pasieki ma w różnych miejscach, jedna jest u państwa Rokickich w Białej Rawskiej, w lesie w Babsku, skąd pochodzi pyszny miód leśny, o bardzo wyraźnym aromacie i smaku, na obrzeżach Rawy Mazowieckiej, we Franopolu, w Lawendówce.

–  W tym roku jest dość trudna sytuacja, bo sporo pada, a pszczoły tego nie lubią –  przyznaje pszczelarz. Na szczęście udało się uniknąć problemów związanych z pasożytami, między innymi warrozą.

Pszczoły najintensywniej pracują od maja do września.

Każda pszczoła, która żyje w okresie letnim do czterech tygodni, w całym swoim życiu produkuje zaledwie pół łyżeczki miodu.

Rodzina próbuje też popularyzować miód jako przekąski. Produkuje między innymi miodową czekoladę, czyli miód w połączeniu z kakao, u nich spróbować można również miodu w mieszance z orzechami, śliwkami czy innymi owocami.

To wszystko daje doskonały smak i może zastąpić zwykły baton i jest bardzo zdrowe.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3311 sekundy