z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2020 | 09:57 komentarzy 1

Wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddział wewnętrzny rawskiego szpitala św. Ducha. U jednego z pacjentów badania potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Przyjęcia na oddziale zostały wstrzymane do 11 sierpnia.

W sobotę (1.08) w nocy do szpitala dotarły wyniki pacjenta, który został przyjęty na oddział wewnętrzny w piątek wieczorem. Testy wykazały u niego zakażenie koronawirusem.

– Wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala są badani pod kątem zakażenia – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Jeśli mają widoczne objawy, na wyniki testów czekają w izolatkach. Jeśli natomiast nie mają żadnych widocznych objawów zakażenia są umieszczani na danym oddziale w osobnej sali. Tak było w przypadku pacjenta, u którego w sobotę w nocy badania wykazały zakażenie koronawirusem.

Pacjent został przetransportowany do szpitala w Zgierzu. W kwarantannie jest sześć pielęgniarek, które miały z nim kontakt na oddziale.

Przez najbliższe dni ze szpitala nie zostaną też wypisani pacjenci, którzy obecnie przebywają na oddziale wewnętrznym.

– Ośmioro pacjentów pozostanie na oddziale – potwierdza Małgorzata Leszczyńska. – Na 9 sierpnia wyznaczono termin, w którym zostaną u nich wykonane testy na obecność koronawirusa. Jeśli wyjdą negatywne będą mogli zostać wypisani ze szpitala.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Rafalski 0 miesiąc temu

  A co z tymi osobami które w piątek byli z wizytą badań w szpitalu. Podejrzewam że pielęgniarki miały styczność z tymi osobami. Wiadomość powinna objąć szersze grono ( wizyt , badań które były przeprowadzane w te dni) i poinformować pacjentów o zdarzeniu(telefonicznie itp)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3351 sekundy