społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2020 | 11:56 komentarzy 7

(fot. red)

726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 18 zakażonych zmarło – to bilans ostatniej doby w kraju. Minister Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzenie obostrzeń w powiatach z największą liczbą zakażeń. Na liście dwa powiaty z łódzkiego.

Sytuacja w regionie również nie jest optymistyczna. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach poinformował dziś, że aktualnie kwarantanną domową objętych jest 39 osób.

Na terenie powiatu rawskiego zmarło dotychczas 5 zakażonych. Czytaj także: - Rawski szpital zamyka internę

Natomiast w powiecie żyrardowskim (stan na 5.08) kolejnych 40 osób zostało objętych kwarantanną domową. Łącznie "zamkniętych" w mieszkaniach jest  417 osób.

Dzisiejsze dane pokazują, że spłaszczanie krzywej się nie powiodło. Liczba zakażonych głównie na Śląsku gwałtownie rośnie. W sali kraju w ostatniej dobie zanotowano 726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa, 18 zakażonych zmarło.

Minister Łukasz Szumowski zapowiedział ponowne wprowadzenie obostrzeń. Na razie dotyczą 19 powiatów z największą liczbą zakażeń i mają obowiązywać od soboty. Będą to rygory: „żółty” i „czerwony”. W tym ostatnim wprowadzony zostanie zakaz funkcjonowania m.in. siłowni, kin, sanatoriów i ograniczenie liczbę osób na weselach oraz pogrzebach do 50, a w kościołach do 1 osoby na 4 mkw. Dodatkowo obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczki wszędzie w przestrzeni publicznej. Wśród powiatów "czerwonych" znalazł się powiat wieluński. "Żółty" to wieruszowski i tutaj  ministerstwo wprowadza obowiązek noszenia maseczek na ulicach oraz zmniejsza do stu osób limit na uroczystościach rodzinnych.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 17

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 5
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Rt 0 miesiąc temu

  1400 ludzi umiera w Polsce co miesiąc... W tym kilka na c.v.d19? I gospodarka stanęła... 42 000 000 aborcji rocznie na świecie... Co oni wymyśla na jesieni,skoro ludzie zaczynają dostrzegać manipulacje ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lekarz -1 miesiąc temuocena: 67% 

  Żadne restrykcje nie pomogą a jedynie spowolnią i wydłuzą w czasie zachorowwnia. Im szybciej wiekszoscudzi nabierze przeciwciał tym lepiej, i tak kazdego to dopadnie wiec nie ma co spowalniać. Tym bardziej że dla 99% ludzi jest to wirus zupelnie niegrozny. Minus, że ten jeden procent bedzie sie mordować a czesc z tego procenta imrze ale nic na to nie poradzimy. Zadne bzdetne maseczki,w ktorych sie tylko pocisz i wdychasz jesscze gorsze zarazki tu nie pomogą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~włącz myślenie, nie łykaj papki jak pelikan -2 miesiąc temuocena: 50% 

  Przed wyborami nie robiło się testów, żeby można było powiedzieć naiwniakom - idźcie i wybierzcie, a będzie wam dane! Jest bezpiecznie!!! A teraz co? Znowu będą restrykcje, a pod osłoną nocy przepchnie się wszelkie ustawy, które godzą w naród, a polityków czynią bezkarnymi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ŁK -3 miesiąc temuocena: 50% 

  Ten wirus to jest dobry pretekst dla lekarzy żeby nie leczyć ludzi, a potem mówić że umarli na covida. Dostać za nich kasę i szukać następnych niby zarażonych. A tak w ogóle to ktoś widział zarażonego covidem? Przecież to jest jedna wielka mistyfikacja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka -4 miesiąc temuocena: 33% 

  Na weselu do 50,a w kościele 1 is na 4 metry kwadratowe. Nie walczcie z Krzyżem! Przegracie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też Polka -5 miesiąc temuocena: 100% 

  Masz rację, z głupotą się nie wygra - nie tyczy to de facto samego krzyża, tylko bigoterii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siewca popeliny -6 miesiąc temuocena: 83% 

  Wołodia, przestań siać popeline!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3131 sekundy