z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2020 | 12:44
Odsłonięta zostanie tablica poświęcona Wincentemu Witosowi.Z tej okazji do Rawy Mazowieckiej przyjedzie szef ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odsłonięta zostanie tablica poświęcona Wincentemu Witosowi.Z tej okazji do Rawy Mazowieckiej przyjedzie szef ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. (fot. Anna Kraćkowska)

Znamy stanowisko, jakie mają przyjąć dziś samorządy Powiatu Rawskiego z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Odsłonięta zostanie też tablica pamiątkowa. Z tej okazji do Rawy Mazowieckiej przyjedzie szef ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obecność prezesa PSL nie jest przypadkowa. Odsłonięta zostanie tablica poświęcona Wincentowi Witosowi. W swoim stanowisku samorządowcy podkreślają, że zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej nie byłoby możliwe bez wsparcia Wojska Polskiego przez Rząd Obrony Narodowej.


Na jego czele stanął polityk wywodzący się z ruchu ludowego Wincenty Witos – jeden z najważniejszych twórców polskiej niepodległości. W nim widziano prawdziwego przywódcę. To jemu powierzono kierowanie rządem w najtrudniejszych momentach wojny polsko-bolszewickiej, widząc męża stanu zdolnego zjednoczyć skłóconych polityków, ale również zdolnego zmobilizować społeczeństwo do zwiększenia wysiłku na rzecz obronny Ojczyzny

 czytamy w projekcie stanowiska.Szczegóły dzisiejszych (14.08) uroczystości: o godz. 17.30 w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej, rozpocznie się uroczysta połączona sesja Rady Powiatu Rawskiego oraz Rad Miast i Gmin z terenu powiatu rawskiego. Następnie rys historyczny przedstawi Radosław Kaźmierczak. Po przyjęcie wspólnego stanowiska okolicznościowego zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa Wincentego Witosa. W programie jest przemarsz ulicami miasta w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Natomiast o godz. 18 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej msza w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Dziuby. Jutro (15.08) godz. 9.30 na Cmentarzu Wojskowym w Rawie Mazowieckiej złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej i pomnikiem AK.

 

 

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Ryż z truskawkami

Nietrzeźwy kierowca potrącił księdza

Nowa przychodnia w mieście

Jakie półbuty damskie wybrać?

Mokra Prawa: biegli szukają przyczyny wybuchu

Amatorski Klub Bokserski w Skierniewicach. W...

Wybuch w domu jednorodzinnym w Mokrej Prawej pod...

Goran El-Ward na konsultacji Kadry Polski U14

Judoka Wiktor Mrówczyński ma apetyt na Igrzyska...