fotoreportaże

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2020 | 15:40 komentarzy 3

Ziemia skrywa skarby przeszłości. Niedawno pisaliśmy o odkryciu cmentarza pod chodnikiem przy ul. Mazowieckiej. A teraz archeolodzy odkryli średniowieczne jatki.

Mnóstwo kości wykopują archeolodzy pracujący na pl. Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej. Tym razem to szczątki zwierząt.

Niedawno pisaliśmy o makabrycznym odkryciu. Na skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego odkryto kwaterę grobów dzieci. Łącznie archeolodzy znaleźli szczątki 45 osób.

Teraz ziemia odsłoniła drewniane konstrukcję na pl. Piłsudskiego. Zaskakujące, że pozostałości drewnianych budynków są tuż pod powierzchnią ziemi.

– Po resztkach ceramiki i znalezisk numizmatycznych możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z obiektem ze średniowiecza. Jatki, czyli w uproszczeniu miejsce, gdzie sprzedawano mięso – wyjaśnia archeolog Maciej Milczarek.

Więcej o postępie prac archeologów napiszmy w najbliższym numerze (17.09) „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy”.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 50

 • 24
  BARDZO PRZYDATNY
 • 10
  ZASKAKUJĄCY
 • 7
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tutejszy 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  I o co się ludzie tak czepiacie . Są znaleziska, trzeba zrobić wykopy, badania, itp. Przy takich pracach to normalne, i nie ma się co bulwersować. Moim zdaniem to nawet dobrze że możemy pogłębić wiedzę o historii naszego miasta. Nasi dziadkowie przeżyli okupację, to i my przeżyjemy rewitalizację , a nie jak zwykle ze wszystkiego być niezadowolony...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rawiak 1 4 miesiące temuocena: 75% 

  Czego chcesz, Rawianinie, pan burmistrz wygrał wybory, porozdzielał stanowiska, powywalał pisorów, to teraz może spokojnie spijać śmietankę i czniać robotę. Pobudka ho, ho! za trzy lata, kupa czasu. I nie narzekaj na ruch w mieście, bo będzie o wiele gorzej jak zamkną Wyszyńskiego i nie tylko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rawianin 0 4 miesiące temuocena: 100% 

  No to Panie Burmistrzu Irla, o ile przesunie się rewitalizacja? Rok, dwa? Przejazd przez miasto w dni targowe ulicą Targową - masakra. Rondo koło starego rynku - powinny być światła - LUDZIE NIE POTRAFIĄ korzystać z ruchu okrężnego.... Itd, itd... Ale oczywiście nadal nikt nie słucha....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3642 sekundy