Zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej Małgorzata Kowalska przyznaje, że kurs zawodowy cieszy się dużym wzięciem wśród ogrodników, którzy nie nabyli jeszcze uprawnień zawodowych.

Zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej Małgorzata Kowalska przyznaje, że kurs zawodowy cieszy się dużym wzięciem wśród ogrodników, którzy nie nabyli jeszcze uprawnień zawodowych. (Justyna Napierała)

Dobry nabór w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej. W sumie z nowym rokiem szkolnym ruszyły cztery klasy pierwsze. Do pierwszej klasy technikum ekonomicznego uczęszczają 22 osoby, do technikum informatycznego 22, do technikum ogrodniczego 18. W szkole zawodowej od września naukę rozpoczęło 7 osób, w tym 2 w zawodzie sprzedawca, i 5 w zawodzie ogrodnik.

– Wiemy, że do szkoły branżowej przyjdą kolejni uczniowie, tak dzieje się w trakcie roku – mówi Małgorzata Kowalska zastępca dyrektora szkoły.

Prawdziwą furorę jednak robi szkoła ogrodnicza, a właściwie kurs roczny dla rolników, po którym dostaną uprawnienia zawodowe.

Trwa właśnie nabór, jest już blisko 80 chętnych. W szkole w Białej kurs nic nie kosztuje, w innych placówkach trzeba zapłacić nawet do 3 tys. złotych. W kursie mogą wziąć udział osoby z podstawowym wykształceniem i które ukończyły 18 lat.

– Kurs jest potrzebny między innymi do tego, by skorzystać z unijnych dotacji i różnego rodzaju dopłat – przypomina Małgorzata Kowalska.

Kurs rozpocznie się w październiku, zajęcia odbywają się w piątki, soboty i czasami w niedziele.

Przed szkołą także realizacja unijnego projektu.

– Jesteśmy na etapie formalności, niebawem zrobimy zakupy do szkoły i zaprezentujemy kadrę dydaktyczną – dodaje zastępca dyrektora placówki.

W ramach tego programu uczniowie będą mieli płatne praktyki, szkolenia między innymi z obsługi wózków widłowych.

Teraz w szkole w Białej Rawskiej uczą się 374 osoby, w internacie mieszka 45.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3244 sekundy