z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2020 | 12:57
Malownicza wieś Małgorzatów zyskała asfaltową drogę. Jeszcze tylko lepszy zasięg telefonii komórkowej...

Malownicza wieś Małgorzatów zyskała asfaltową drogę. Jeszcze tylko lepszy zasięg telefonii komórkowej... (fot. Włodzimierz Szczepański)

Kilka lat czekania, aż drogowcy przyjechali i w kilka dni zrobili drogę. W gminie Rawa Mazowiecka do asfaltowej trasy w Zielonej podłączonych zostało utwardzonym odcinkiem 13 posesji w Małgorzatowie.

– Oj, bardzo dobrze, że zrobili nam drogę. Do tej pory było tutaj pełno dziur i błoto. Mój mąż był sołtysem, przez lata składał do gminy wnioski o budowę drogi, ale bezskutecznie. Jeździ się dobrze i zobaczymy w jakim stanie będzie droga po zimie – mówi Janina Gwiazdowicz.

Drogowcy prace wykonali na początku października. Inwestycja jest realizowana częściowo ze środków budżetu Województwa Łódzkiego pochodzących z programu „Budowa/modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych”.

– Wielkie podziękowania dla rady gminy i wójta. Z funduszu sołeckiego przygotowaliśmy projekt drogi, ale władze gminy zaakceptowały nasz pomysł i przyznały środki na budowę – tłumaczy sołtys Jarosław Bodera.

Nowa asfaltowa droga cieszy nie wszystkich tak samo. Jeden z mieszkańców wsi niezadowolony jest, że po poprawieniu nawierzchni kierowcy wyciskają gaz do „dechy”. Chciałby w pobliżu posesji próg zwalniający.

Utwardzona droga to nie tylko wygoda dla mieszkańców, asfaltowa trasa pozwoli wsi się rozwijać.

– Wiele osób interesuje się zakupem gruntów, budują się tutaj – przekonuje Gwiazdowicz.

Mieszkańcy wsi wyliczają, że jeszcze na liście niezbędnych do poprawy zdobyczy cywilizacji została kwestia zasięgu telefonii komórkowej.

Co zrobili?


Roboty prowadziła firma AGRO-TRANS Ryszard Skoneczny z siedzibą w Nowych Studziankach, gm. Czerniewice. Koszt inwestycji: 306 922,44 zł brutto, przyznane dofinansowanie: 110 680,00 zł. Inwestycja była realizowana częściowo ze środków budżetu Województwa Łódzkiego. Zakres robót obejmował wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym, wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, uzupełnienie poboczy wspomnianym kruszywem oraz ustawienie oznakowania pionowego.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3352 sekundy