z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 października 2020 | 12:57 komentarzy 5

(fot. Sławomir Burzyński)

W piątek (30.10) po południu rząd ogłosił, że w sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze w całej Polsce pozostaną zamknięte. Mimo to można zapalić świeczkę na grobie bliskiej osoby. Podpowiadamy jak to zrobić w Skierniewicach, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie...

Mimo zamknięcia cmentarzy istnieje możliwość zapalenia świeczki na grobie bliskiej osoby – pod warunkiem, że grób i świeczka pozostaną w strefie wirtualnej.

Cmentarze są zinwentaryzowane i zarchiwizowane, łącznie z fotografiami grobów, w internecie na stronie polskie-cmentarze.com. Obok informacji o grobie znajduje się przycisk „Zapal wirtualny znicz”. Usługa jest dostępna za darmo, a świeczka po włączeniu będzie się świecić przez 7 dni. Na każdym grobie może palić się maksymalnie sześć zniczy jednocześnie. Płomień chwieje się na boki, ale żaden wiatr mu nie straszny.

Cmentarz komunalny w Skierniewicach:
https://skierniewicekomunalny.grobonet.com/grobonet/start.php?id=form

Cmentarz św. Józefa w Skierniewicach: https://skierniewiceparafialny.grobonet.com/grobonet/start.php

Rawa Mazowiecka: https://rawamazowiecka.grobonet.com/grobonet/start.php

Żyrardów: https://zyrardow36.grobonet.com/grobonet/start.php

Wyszukiwarka cmentarzy w województwie łódzkim: https://polskie-cmentarze.com/mapa-wdrozen/?wojewodztwo=lodzkie

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 15

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~poko 0 3 miesiące temuocena: 0% 

  Jeden pisze " rząd zamknął a dla Jarosława -otworzył. Bo jego brat został ZAMORDOWANY będąc na służbie Polski. A nikt jemu nie kazał służyć. Co innego Tusk , jemu MERKEL kazała służyć i służ po dzień dzisiejszy. Inny się dziwi od strony PRAWNEJ w odróżnieniu od strony zadka ... Bo- prawnie ludzie mogą się PANDEMIZOWAĆ w/g woli własnej A nawet włosy sobie wyrywać, z głowy i śmiesznych miejsc i nikomu - nic do tego. A tak między nami MYŚLENIE nie boli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość -1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Jak to to jest ? w kwestiach prawnych ? cmentarze zamknięte a Wawel otwarty i prezes Jarosław odwiedza krypty arystokracji , szlachty wyższej wśród których jest pochowany brat z żoną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Konst... -2 3 miesiące temuocena: 50% 

  Co chciał osiągnąć Rząd zamykając cmentarze? W mediach nikt nie podnosi tematu jak to wygląda od strony prawnej. A wystarczy przejrzeć ustawę najwyższą czyli KONSTYTUCJĘ R. P. I tak Art 53 pkt.1 mówi: Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii pkt.5 Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze USTAWY i tylko wtedy ,gdy jest to konieczne do ochrony... ...zdrowia.... Więc zamknąć cmentarzy niemożna przez wydanie Rozporządzenia , czy przez przekaz medialny. Brak ustawy w tej sprawie tj.zamknięcia cmentarzy dowodzi ,że jest to decyzja nielegalna łamiąca Konstytucję,a skutki takiej decyzji mają odzwierciedlenie w Kodeksie Karnym -Art 194 Wiele rygorów związanych z Covid-19, wprowadzonych od wiosny było wbrew Konstytucji a w mediach jedynie straszenie i akceptacja podejmowanych decyzji przez Rząd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość -3 3 miesiące temuocena: 75% 

  Wreszcie z powodu "Chińskiego Zgreda COVID 19 " mamy normalnie obchodzone święto reformacji . święto wszystkich świętych i święto wszystkich zmarłych w tym roku 2020 bez nadmiaru kościelnych ceremonii czyli jak w Chińskiej Republice Ludowej i Demokratycznej mającej największe PKB na świecie. Wreszcie przyjmie się w Polsce NORMALNE święto HALLOWEEN tak jak w Chinach i będzie NORMALNIE świętowane w 2021 przez POLAKÓW . W europejskich sieciówkach na terenie Polski , różnych hipermarketach półki aż uginają się od chińskich akcesoriów halloween ale Polki i Polacy nawet nie wiedzą na co a, po co i do czego to ?. Polityka faszysty + komunisty biskupa Stefana Wyszyńskiego , który zahipnotyzował komuchów, społeczność świecką w Polsce i okręcił wokół palca tak że w 1976 premier PRL przysłał mu nawet na urodziny bukiet kwiatów, uśpiła Polaków i skierowała w ślepą uliczkę , gdzieś pod most do umartwień, obwinień i samookaleczeń.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik -4 3 miesiące temuocena: 75% 

  Dzisiaj Wielkie Święto Reformacji ! Trzeba przypominać młodym że w takim mieście jak Skierniewice od 31.10.1517 spalano żywcem na stosie 20 % ludności a za tzw. ''świętokractwo i profanację ! " palono wierzących świeckich jak i duchownych protestanckich, kalwinów . Krwawy rzeźnik tamtych czasów kiedy zamordowano najwięcej ludności cywilnej dokonywał pod nadzorem Wielkiego Ikwizytora Ikwizycji Rzymskiej i Powrzechnej powołanego przez Papieża Pawła IV w 1558 prymas biskup Jakub Uchański herbu Radwan spoczywa DO TEJ PORY ! BEZPŁATNIE !!! bez opłat i zgłoszeń do administracji w Łowiczu o czy wie na pewno proboszcz parafii w Rawce. Z Watykańskich manuskryptów w języku łacińskim z tajnych źródeł możemy zdobyć najwięcej materiałów o miastach sąsiednich jak Łowicz i Sochaczew o krwawych rzeźniach i mordach które dzisiaj są robione w państwach religijnych tzw. wyznaniowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2806 sekundy