Do ośmiu lat więzienia za oszustwo grozi 33-latkowi z powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna miał oszukać rawską firmę, w której pracował na 180 tys. złotych.

Rawscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali i przedstawili zarzuty oszustwa gospodarczego oraz podrabiania dokumentów 33-latkowi z powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna podrabiał dokumenty dzięki czemu wzbogacił się o 180 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali tomaszowianina w środę (18.11). Materiał dowodowy gromadzili od ponad pół roku. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli dokumentację.

Mechanizm oszustwa był prosty. 33-latek co pewien czas miał zanosić do księgowości firmy, w której pracował na kierowniczym stanowisku, podrobione dokumenty. W fakturach skazywał, że firma x wykonała dla jego pracodawcy konkretną usługę. W dokumencie podawał jednak nie numer konta firmy, która rzekomo żądała zapłaty, a swój numer rachunku.

– Firma, w której był zatrudniony mężczyzna, na podstawie przedstawianych przez niego dokumentów dokonywała przelewów za rzekome usługi innych firm nie wiedząc, że pieniądze w rzeczywistości wpływają na rachunek ich pracownika – mówi Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. – W ten sposób wzbogacił się o 180 tysięcy złotych. Możliwe, że to jeszcze nie koniec sprawy. Po analizie dokumentów zabezpieczonych w trakcie przeszukania okaże się, czy lista zarzutów będzie dłuższa.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli majątek tomaszowianina o wartości 40 tysięcy złotych. Za oszustwa podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4175 sekundy