– Dzięki inwestycji otworzymy teren dla wszystkich szukających rekreacji. Ozdobi też Sadkowice – tłumaczy Marek Szcześniak, prezes OSP sadkowce.

– Dzięki inwestycji otworzymy teren dla wszystkich szukających rekreacji. Ozdobi też Sadkowice – tłumaczy Marek Szcześniak, prezes OSP sadkowce. (fot. Włodzimierz Szczepański)

W miejscu, które trudno w Sadkowicach pominąć jest staw. Blisko stąd do marketu, urzędu gminy, niedaleko jest też kościół. Utarło się przekonanie, że to zbiornik przeciwpożarowy i podlega strażakom. Druhowie postanowili zająć się tym terenem.

W Sadkowicach są dwa stawy. Jeden przy drodze do szkoły. Brzegi tego zbiornika są zagospodarowane. Trawa przycięta, wokół ławki. Tutaj często przebywają nie tylko wędkarze.

– Gmina dba tam o porządek – tłumaczy Marek Szcześniak, prezes miejscowej OSP.

Drugi staw położony jest już w centrum wsi. Jak tłumaczy Marek Szcześniak według prawa zbiornik, to rozlewisko rzeczne. Przed laty strażacy postarali się o pogłębienie stawu, utwardzenie podjazdu i zbudowanie czerpni, która pozwala zapełnić zbiorniki wozów gaśniczych.

– Przede wszystkim to reprezentacyjne miejsce we wsi – przyznaje prezes i dodaje: – Stąd wszędzie jest blisko. Wiele osób mogłoby korzystać z tego terenu.

I jak zapewnia, że wkrótce tak się stanie. Strażacy złożyli wniosek do stowarzyszenia LGD Krainy Rawki. Agata Magiera z sadkowickiego urzędu gminy pomogła im przygotować dokumenty.

– Wniosek złożyliśmy w ubiegłym roku. Przyznano nam 50 tys. złotych. Termin realizacji do końca przyszłego roku – tłumaczy.

Szcześniak pokazuje projekt zagospodarowania terenu. Na mapę narysowano chodnik, który prowadzi od drogi asfaltowej na koniec stawu, gdzie stanąć ma niewielka altana. Oprócz ławek jest też miejsce na urządzenia sportowe. Wśród strażaków jest wielu fachowców i samodzielnie remontują siedzibę OSP. W przypadku zagospodarowania brzegów stawu zwrócili się do firm z tzw. zapytaniem ofertowym.

– To nie jest tak, że to robimy dla siebie, dla strażaków. Dzięki inwestycji otworzymy teren dla wszystkich szukających rekreacji. Ozdobi też Sadkowice – tłumaczy Marek Szcześniak.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Poczuj się swobodnie i stylowo

Recital fortepianowy Piotra Lary

Muzyczne podróże Chopina

Finał ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w...

III liga - piłka nożna

Łódzkie dla młodych

Gry edukacyjne, planszowe dla dzieci

Czas na szaloną zabawę!

Nowa perspektywa – nowe fundusze

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA