z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2020 | 22:04 komentarzy 2
Śmierć ostrzy kosę! Gwałtowny wzrost zgonów w Rawie Mazowieckiej i okolicy

57,14 procent – o tyle w październiku 2020 wrosła liczba zgonów w Rawie Mazowieckiej i okolicy w porównaniu do października w ubiegłym roku. Śmierć jak wielki matematyk, postanowiła wyrównać roczny bilans.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Rawie Mazowieckiej rejestrowani są petenci z miasta i okalającej go gminy. Tutaj trafiają informacje o zgonach. Okazuje się, że w październiku nastąpił gwałtowny wzrost.

Marzena Kosmala, zastępca kierownika rawskiego USC przygotowała dla „Głosu” statystykę. W październiku tego roku zmarły 33 osoby. W październiku 2019 odnotowano ich 21.

– Zmiana o 57,14 proc. – wylicza Kosmala.

Wydaje się, że śmierć postanowiła wyrównać rachunki. Jak wielki matematyk po serii zgonów zbilansowała rok. Pokazują to statystyki.

W okresie styczeń-październik 2019 zmarło 262 osoby, tymczasem tylko o dwie osoby więcej w analogicznym okresie tego roku. Zmiana jest o 0,76 proc.

Cieszyć się nie ma co, bo wstępne dane z całego kraju prognozują wzrost także w listopadzie. Tak też jest w Rawie. Do połowy listopada w rawskim USC zarejestrowano już 40 zgonów.

Październikowy skok zgonów widać również w skali całego kraju. Według niedawnego opracowania Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie danych z USC, w październiku nastąpił duży wzrost zgonów. Chociażby w ostatnim tygodniu października zmarło ponad 14 tys. osób. To jest prawie dwukrotnie więcej niż w podobnym okresie rok i dwa lata temu. Czy to wina koronawirusa? Niekoniecznie.

– Na początku roku mieliśmy o 60 procent mniej pogrzebów. Wiele osób, zwłaszcza starszych przebywało na kwarantannie i unikało przeziębień, typowych do tego okresu chorób. Teraz po prostu sytuacja ulega unormowaniu – tłumaczy Małgorzata Grzegorzewska, szefowa jednego z rawskich zakładów pogrzebowych

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zatroskany rodzic. 0 ponad rok temuocena: 67% 

  Marsze wściekłych ...przynoszą rezultaty. A to co dopiero początek. Podziękujmy uczestnikom i ich kibicom.A w szczególności Panu burmistrzowi i jego dwóm radnym.Burmistrzowi przeszkadzały wybory a nie przeszkadzały marsze jego nauczycielek. Mi przeszkadza Pani która naraziła moje dziecko na chorobę.,Naszczęście wizerunek tych osób krąży po internecje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Normalny rodzic -1 ponad rok temuocena: 67% 

  Weź no zmień dilera, bo widać, że to, co bierzesz, szkodzi ci na i tak mały rozumek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Mechaniczny zbiór owoców – fanaberia Rolników...

Uprawy pod skuteczną opieką

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

A może na camping?

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila

Mycie i konserwacja instalacji fotowoltaicznych